Farewell.

Irisara Sethonius Wyrdarier

20. prosince 2009 v 21:12 | Vivianne Nessa Ettelëa
Seth
Sethonius,Sethi,nebo Seth je můj největší světlonoš a je můj původní-mám ho už od narození.Seth je drak,překrásný modrý drak s úžasným charakterem a ohromnou silou.
Je jako všichni draci rozvážný,moudrý a přemýšlivý,a tak si někdy říkám,že je škoda,že mu nerozumím.Seth má schopnost měnit svou velikost,ve své plné kráse má od čenichu k ocasu takových 20-22 metrů.Při nejmenší možné velikosti má 2-3 cm.

K jeho jménu
Sethovo celé jméno zní Irisara Sethonius Wyrdarier.Začnu popořádku.Irisara je jméno složené ze dvou jmen-Iris,což je jméno řeckého původu a znamená duha(divné je že Concorde má taky ve jméně duhu) a Sara(Sára) což je jméno hebrejské a znamená vznešený.Sethonius...to bohužel nevím co znamená,nikde není význam jména Seth(Set,Šét nebo Seyth).Seth byl třetím synem Adama a Evy,ale to pro mě jako pro nevěřící nemá téměř význam.Wardarier pochází ze starobylého jazyka Elfů a znamená to osudový.Celé jeho jméno tedy lze přeložit jako vznešená duha osudu,nebo podobně.

K jemu samému...
Seth má modré,safírové šupiny a jasné zlaté oči.Na ocase má několik bodců.Rozpětí křídel nemohu odhadnout ale rozhodně přes 20 metrů.Šupiny mají tvar nepravidelného trojúhelníku.
Na nose má ostrý,zahnutý roh a ještě dva dlouhé rohy na hlavě,směřující směrem dozadu.od rohu na nose se mu až ke konci ocasu táhne řada malých ostrých trnů.Dokáže letět úžasnou rychlostí a má velikou sílu.Neumí chrlit oheň,protože je světlonošem,ale zato dokáže vyrobit vzdušný vír,který ale lidé nevnímají.

To je o Sethovi asi všechno,obrázek ještě nemám tak aspoň jeden trochu podobný z deviantartu...(ale nemá roh na nose a trny na ocase a seth nemá žluté břicho,jinak je docela podobný)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama