Farewell.

Duben 2010

Chjo...

29. dubna 2010 v 18:07 | Vivi |  →Blogerino←
Jaaaj....zbývají mi ještě 3 dny a pak už můžu na komp!!!Já to snad nevydržííím!!!Omlouvám se-nemám čas psát nějaké obsáhlejší články...Jediná výhoda dneška je že jsem zjistila heslo na mamčin počítač-tuďíž jsem teď online---ale ne na moc dlouho no...Příští týden hodlám zahájit přestavbu blogu-a to od základů a navíc mám pro vás nachystaných pár kresbiček:) ppppp vaše Viv

Uffff:))

25. dubna 2010 v 18:26 | Vivianne Nessa Ettelea |  →Blogerino←
Mno....takže zase na skok tady...
nO SUPER,ještě celý týden mám zaracha na kompa a teďkom sem se vrátila z celodenní vyjížďky na kole....mno já kolo moc nemusím,ale zase jsem aspoň viděla dva krásné koníčky-klisničku ,,Vraníka"  a hřebečka ,,Ryzáka"- v jedné supa restauračce...tak ja zase jdu papaAlba

22. dubna 2010 v 12:39 | Vivianne Nessa Ettelea


The Phantom Agony

 01 - Adyta (The Neverending Embrace)
02 - Sensorium
03 - Cry For The Moon (The Embrace That Smothers - Part IV)
04 - Feint
05 - Illusive Consensus
06 - Façade Of Reality (The Embrace That Smothers - Part V)
07 - Run For A Fall
08 - Seif Al Din (The Embrace That Smothers - Part VI)
09 - The Phantom Agony

První album Epicy je celkem zvukově vyrovnané a vydařené. Už z Intra začíná vyhlížet ta pravá Epica :-). V Sensoriu se už naplno rozjedou kytary a vše je hned živější... Dvojka Cry For The Moon je pomalá a melodická, ale v některých částích se pěkně rozjede. Sbor už jede naplno a můžete si vychutnávat tu pravou atmosféru. Dalším výtvorem je Feint. Je to pomalá skladba s příběhem, ve kterém hraje důležitou roli smrt neboli smrtka :) k této skladbě je vytvořen další klip (viz. položka video v menu - ještě není úplně jasné, jestli bude). Po ní přichází moje nejoblíbenější skladba na tomto albu Illusive Consensus. Je rychlá, důrazná a melodická. Skladba číslo 6 Façade Of Reality trvá něco přes 8 minut. Je rychlá a Mark se v ní pěkně vyřve :-) Naopak po ní následuje Run for a Fall, která je hodně pomalá a dobře se mi po ní usíná. Číslo 8, Seif al Din se střídá z rychlé na pomalou což je podle mě ten správný styl Epicy. A nakonec poslední skladba The Phantom Agony. Nevím co mě přivádí k tomuto závěru, ale myslím si, že je z celého alba nejpropracovanější a dobře se poslouchá.

Závěrem: album The Phantom Agony je prvním albem od Epicy a nadchlo všechny příznivce gothic metalu.

© Longer

Consign to Oblivion

 01 - Hunab K'u (A New Age Dawns - Prologue)
02 - Dance Of Fate
03 - The Last Crusade (A New Age Dawns - Part I)
04 - Solitary Ground
05 - Blank Infinity
06 - Force Of The Shore
07 - Quietus
08 - Mother Of Light (A New Age Dawns - Part II)
09 - Trois Vierges (feat. Roy Khan from Kamelot)
10 - Another Me (In Lack'ech)
11 - Consign To Oblivion (A New Age Dawns - part III)

Druhé album Epicy se náramně vydařilo a nalákalo tak mnoho nynějších fanoušků Epicy na tento hudební styl. Album je velmi melodicky laděno, i když to tak na první pohled nevypadá. Hned první skladba (intro) Hunab K'u mi připadlo jako soundtrack k nějakému filmu z dob středověku. Intro je velmi dobře propracováno a zaslouží pochvalu. Dvojka (Dance Of Fate) je trochu rychlejší....že začátku mi pořád stejné tóny lezly na nervy, ale časem jsem si zvykl a teď se mi to pro změnu dost líbí...nové posluchače ohromí zejména zpěv tehdy ještě velmi mladé Simone, a jde slyšet, že do toho dala co jen mohla. Ve trojce (The Last Crusade) už nastupují sbory naplno a skladba je taky velmi melodická. Dá se říct, že sbory dělají tuhle skladbu skladbou. Skladba č.4 (Solitary Ground) je prostě uspávačka...u té by usnul i 50letý děda. Ale jinak opět nádhera hlasu v podání Simone :) Pětka (Blank Infinity) je sice pomalejší, ale propracovanější. Melodie hlasu a kytar se k sobě na 100% hodí a jinak k tomu není co dodat... V šestce (Force Of The Shore) můžeme slyšet poprvé řev a gruntování Marka Jansena...někomu to možná přijde hrozné ale je to hold zvykem...poprvé když jsem to slyšel tak mě ten řev odrazoval od Epicy ale když píšu tenhle článek a k tomu poslouchám Consign to Oblivion tak bych si to bez toho řevu nedokázal představit. Prostě to k té hudbě patří, ať se to někomu líbí, nebo ne.... Skladba č.7 (Quietus) je má druhá nejoblíbenější v tomto albu. Je to typicky metalová pomalá skladba s nádherně melodickým refrénem. Epica pro ni později natočila klip, který najdete v sekci Video.... Další v pořadí osmá skladba (Mother Of Light) přidává na rychlosti a můžeme v ní slyšet kombinaci Simone, Marka a sborů, což je velmi pěkné.... Devítka (Trois Vierges) je opět uspávačka. Můžeme v ní slyšet kombinaci mužského a ženského hlasu jako duet :) se zabudovaným příběhem (mužský hlas patří Royovi Khanovi z Kamelotu). Desítka je pomalá a melodická. Řekl bych, že je přípravou na závěrečnou bombu č.10 (Consign To Oblivion). Troufám si tvrdit, že skladba Consign To Oblivion je nejlepší z celého alba. Kombinace všech prvků dává tu správnou atmosféru, a když se zaposloucháte, melodie vás vtáhne a jste jak v transu... Začátek je velmi pomalý. Řekl bych, že až jako nějaký soundtrack, ale jakmile na vás vystřelí smršť kytar, tak neodoláte. Celkově je poslední skladba hodně melodická a kombinuje všechny prvky hry Epicy a zhruba v třetině skladby se to rozjede do správných otáček. Konec je velmi podařený, ba přímo skvělý.

Celkově mě album dost zaujalo a vždy, když si ho pustím, tak se zaposlouchám. Začátek kariéry kapely EPICA se vydařil přímo bravurně a tak se vždy pouštím do opakovaného poslechu jejich alb.

© Longer

The Score

The score 01 - Vengeance is Mine
02 - Unholy Trinity
03 - The Valley
04 - Caught In A Web
05 - Insomnia
06 - Under The Aegis
07 - Trois Vierges (solo version)
08 - Mystica
09 - Valley Of Sins
10 - Empty Gaze
11 - The Alleged Paradigm
12 - Supremacy
13 - Beyond The Depth
14 - Epitome
15 - Inevitable Embrace
16 - Angel Of Death
17 - The Ultimate Return
18 - Trois Vierges (reprise)
19 - Solitary Ground (single version)
20 - Quietus (score version)

Jelikož toto "album" je soundtrack k filmu, tak to tu nebudem hodnotit jak ostatní alba. Ale osobně se mi velmi líbí Unholy Trinity. Doporučuji mít toto album alespoň v PC.
 © Raptor

The Divine Conspiracy

01 - Indigo (Prologue)
02 - The Obsessive Devotion
03 - Menace Of Vanity
04 - Chasing The Dragon
05 - Never Enough
06 - La'petach Chatat Rovetz ~ The Final Embrace
07 - Death Of A Dream ~ The Embrace That Smothers - Part VII
08 - Living A Lie ~ The Embrace That Smothers - Part VIII
09 - Fools Of Damnation ~ The Embrace That Smothers - Part IX
10 - Beyond Belief
11 - Safeguard to Paradise
12 - Sancta Terra
13 - The Divine Conspiracy
14 - Higher High - bonus track
15 - Replica (Fear Factory cover) - bonus track

V podání třetí album se vyvedlo excelentně. Je nejtvrdší ze všech a určitě nalákalo hodně nových lidí, kterým se tento styl líbí. Je to první koncepční dílo Epicy a uzavírá hlavní myšlenku "v každém náboženství nalezneš určitou podstatu, se kterou se můžeš více méně ztotožnit, a pokud se o to budeš detailně zajímat, brzy dospěješ k názoru, že ve všech náboženstvích se v jádru jedná o totéž". Tato myšlenka byla inspirací pro příběh, který perfektně vystihuje celé album od začátku až do konce. Intro, které opět vypadá jako filmové je docela hezky zpracováno. Na intro navazuje hodně tvrdá The Obsessive Devotion. Když jsem slyšel poprvé The Obsessive Devotion, tak mě to docela příjemně šokovalo, ale musím uznat, že co do tvrdosti jsem tohle nečekal.
Už v první skladbě nám zařve Mark :-) Dvojka začíná podobnými tóny jako jednička, ale o oktávu níž, a je taky velmi tvrdá, ale najdou se tam i melodická místa. Samozřejmě, že i na tomto albu najdeme uspávačku v podobě Chasing the Dragon na místě čtvrtém. V této skladbě si můžete naplno vychutnat krásu hlasu Simone. Skladba je hodně melodická i dlouhá. Na řadu přichází podle mě doposud nejkomerčnější písnička od Epicy vůbec s názvem Never Enough....řady lidí, co neznají Epicu, jsem se ptal, co si myslí, že to je a skoro pokaždé zněla odpověd Evanescence. Co dodat, prostě komerční skladba, která se povedla na 101%.
Po komerční přestávce následuje další intro s názvem La'petach Chatat Rovetz, které se mi docela zalíbilo. Po něm následný výbuch skladby Death of a Dream, který, pokud posloucháte večer, tak vás možná trochu šokuje :-) a opět rychlá, tvrdá skladba. Další na řadě je Living a Lie, která začíná mohutným chórem a následným řevem Marka. Dobrá melodie, příjemný poslech a důraznost této skladby ji dělá jednou z nejlepších na tomto albu. Číslo 9, Fools of Damnation, je skoro 9 minut dlouhá a představuje trošku arabský podtext a tvrdost je také na místě. Beyond Belief je jedna ze slabších skladeb, ale taky příjemná na poslech. Aby Epica ukázala, že neumí hrát jen tvrdě, tak nám na místo 11 připisuje další uspávačku Safeguard to Paradise. Po ní následuje Sancta Terra, která je má oblíbená. Opět se zde střídá rychlost a to je ten správný styl :-). A poslední skladba alba s názvem The Divine Conspiracy :P, která se pyšní 14 minutami, je perfektně napsaná...opravdu musím uznat, že se chlapci z Epicy vyznamenali. Super styl, střídání melodií a bezvadný zpěv Simone vše uzavírá. Toť asi vše k The Divine Conspiracy.

Tímto albem Epica potvrdila, že patří mezi elitu v tomto hudebním stylu. Četl jsem si pár recenzí na internetu a ty hodnotí album průměrně. Označovali většinu chyb jako například že je album moc dlouhé atd... Já mu však dávám 95%. Okamžitě jak vyšlo, běžel jsem ho koupit. Všem doporučuji poslechnout. Ne nadarmo se říká 'čím víc, tím líp.'

© Longer

The Classical Conspiracy

 CD 1:The Classical Conspiracy
1. Palladium
2. Dies Irae
3. Ombra Mai Fu
4. Adagio
5. Spiderman Medley
6. Presto
7. Montagues & Capulets
8. The Imperial March
9. Stabat Mater Dolorosa
10. Unholy Trinity
11. In The Hall Of The Mountain King
12. Pirates Of The Caribbean Medley
13. Indigo
14. The Last Crusade
15. Sensorium
16. Quietus
17. Chasing The Dragon
18. Feint

CD 2:
1. Never Enough
2. Beyond Belief
3. Cry For The Moon
4. Safeguard To Paradise
5. Blank Infinity
6. Living A Lie
7. The Phantom Agony
8. Sancta Terra
9. Illusive Consensus
10. Consign To Oblivion

Poslední release Epicy, živý koncert s názvem ?The Classical Conspiracy? je prostě epický. Dvěmi hodinami a 23mi minutami se vám představí 2CD s jeho velkým obsahem. Už od prvních tónů k vám začne promlouvat, že si ty dvě hodiny na poslech budete muset najít. Důležitější je, že se koncert odrazil na ceně vstupenek, protože Epica do celého toho projektu musela vložit velké úsilí, což ještě utvrzuje o talentu a síle kapely. Epica obnovuje práci historických skladatelů a zároveň zahanbuje současné americké skladatele.

S dovednostmi a vzděláním, které by měla Simone Simons předvádět v nejlepších operních domech ve světě, a nový kytarista Isaac Delahaye vyučovat kytaru na nejlepších hudebních školách v Evropě, by se měl svět cítit jako privilegovaný, že tito Holadnští muzikanti volili namísto tohoto se připojit k Marku Jansenovi a být členem něčeho velkého, jako je Epica.

Ti, kdo nikdy moc vážnou hudbu neposlouchali to možná bude příjemným překvapením. A pokud i tak nebudou nadšeni, připravila pro ně Epica i několik ne-klasických skladeb. Na druhém CD je již zaznamenán koncert se všemi hitovkami od dob začátků Epicy.

Pevně věřím, že všechny odpůrce klasické hudby určitě nadchne předělávka slavné skladby z filmů Star Wars "The Imperial March" kde se k pozounovým částím přidají rychlé kytary, stejně jako ve skladbě "Pirates of the Caribbean Medley" (piráti z karibiku) a zřejmě tyto pasáže nebudou obsahem americké verze alba. Nejvíc vzrušující pro mě byla skladba "Spider-Man Medley" , ve které je hodně metalového zvuku a velmi známá melodie, což mi přijde jako nejlepší kombinace. Následující skladba, Vivaldiho "Presto" je ale o poznání metalovější a i svižnější. Kytary jedou na max a orchestr taky což opět zvedne náladu.

Celé album na mě udělalo velký dojem, protože jsem nečekal, že Epica vydá celý koncert na 2CD. Velice mě potěšilo, že se Epica pustila do něčeho tak velkého a že se jí to tak vydaří. Neznám moc kapel co by podobnou věc zrealizovaly a měli všechno tak dokonalé. Na závěr nemůžu nic víc než vřele doporučit album k poslechu.

Design Your Universe

 Tracklist:
1 - Samadhi - prelude
2 - Resign to Surrender - A New Age Dawns - part IV
3 - Unleashed
4 - Martyr of the Free Word
5 - Our Destiny
6 - Kingdom of Heaven - A New Age Dawns - part V
7 - The Price of Freedom - interlude
8 - Burn to a Cinder
9- Tides of Time
10 - Deconstruct
11 - Semblance of Liberty
12 - White Waters
13 - Design Your Universe - A New Age Dawns - part VI

DYU je dalším koncepčním albem, které tentokrát zabrousilo, kromě náboženství (tentokrát se podíváme na zoubek především hinduismu a buddhismu) i na pole vědy; hledá spojitost mezi vírou v boha a exaktními naukami; Mark Jansen se totiž podle vlastních slov inspiroval objevy v kvantové fyzice. Orchestr dostal na desce mnohem větší prostor, než na minulých deskách a to paradoxně přesto, že v několika okamžicích jsou v písních silné vlivy trash metalu. Krátké intro Samadhi plynule přechází ve skladbu Resign to Surrender, ve které se dostávají ke slovu kytary, které v mohutné smršti čistí cestu pro Markův growl; skladba je protkána sbory a především Simoniným mezzosopránem, který doznal od minulého alba znatelného posunu. Unleashed (mj. nový singl) je trošku experimentálním dílkem s pěknými klávesovými vsuvkami. Gregoriánský chorál a metal? Inu, proč ne - jak dokazuje Martyr of the Free World, ve kterém se trashové intro zvláštním způsobem snoubí s hlasy mnichů. Pomalu přicházíme do království nebeského - Kingdom of Heaven je nejdelší skladbou Epicy vůbec a sám Mark (dle svých slov) strávil její kompozicí tři roky; jde o typickou skladbu této skupiny - najdete zde všechny prvky, typické pro jejich tvorbu - mohutné sbory, Simonin vokál podpořený občasným Markovým growlem, vše podkreslené orchestrem a kytarami. Ve střední části se objevuje lehce ,,meditační" moment (koneckonců meditaci je tato skladba věnována). Mezníkem mezi polovinami alba je The Price of Freedom, mezihra podkreslená opakujícím se klavírním motivem (který se místy objevuje i v následující Burn to a Cinder), dokreslená střípky útržků z rozhlasových diskuzí. Klavír dostává hlavní slovo i v baladě The Tides of Time, kde se poprvé ukazuje v plné kráse Simonin operní rejstřík. Do bílých vod vstupuje se Simone i Tony Kakko, zpěvák skupiny Sonata Arctica; jejich hlasy se ve White Waters, prošpikované orientálními motivy nádherně doplňují... akustická kytara; flétna; a s nástupem celého ,,klasické" i ,,metalové" sekce je nám ukázáno, jak stvořit vlastní Vesmír - píseň Design Your Universe postupně vyšumí do ztracena; zůstává však pocit z dobře odvedené práce. Ano, Epica s novou deskou dokázala, že si místo na metalovém nebi zaslouži plným právem.
Tomáš Soukup


Dále Epica vydala několik singlů,seznam s odkazy je zde:

Singly

zdroj:Epica-fansite.com

O členech

22. dubna 2010 v 11:23 | Vivianne Nessa Ettelea

Členové kapely....atd.

Simone Simons

Simone Simons

Datum narození:


17.ledna 1985

Hudební nástroj:


Zpěv

Zaměstnání - vzdělání:


Právě je mým zaměstnáním EPICA.

Hudební minulost:


S hudbou jsem aktivně začala, když mi bylo 10. Hrála jsem na flétnu jeden rok, potom jsem zas jeden rok chodila na hodiny jazzově/popového zpěvu. V 15ti mi někdo dal CD Nightwish. Líbilo se mi to tak moc, že jsem začala chodit na hodiny klasického zpěvu. Zpívala jsem ve sboru několik měsíců (2002) a pak tu byla a pořád je EPICA.

Oblíbené kapely:


Lacuna Coil
Muse
REM
Nightwish
Kamelot
Moonspell
Rammstein
Within Temptation
Mozart
Lacrimosa
Leaves' Eyes
System of a Down
Dargaard
Anastacia
Apocalytica
Moby
Björk
Tiamat
Dimmu Borgir
Faith no More
Samael

Oblíbení muzikanti:


Tori Amos
Roy Khan
Andrea Boccelli
Lisa Gerrard
Ofra Haza
Michael Stipe
Anastacia
Björk

Oblíbené alba:


Muse "Absolution"
Kamelot "The Black Halo"
Moonspell "Irreligious"
System of a Down "Toxicity"
Björk "Homogenic"
Anathema "Judgement"
Nightwish "Oceanborn"
Moby "Play"
Rammstein "Reise Reise"
Leaves' Eyes "Lovelorn"
Všechny alba Lacuna Coil

Oblíbené filmy:


Nightmare before Christmas
From Hell
The name of the Rose
Wind in de wilgen
The Neverending Story
Legend
Moulin Rouge
The Beach
Desperado
Kill Bill 1 & 2
Fight Club
The Silence of the Lambs
Hannibal
Memento
Central do Brazil
Het Vliegende schip
Gladiator
Troy
Brain Dead
13 Ghosts
From Dusk till Dawn
Elisabeth
Dracula (Bram Stoker)
Amadeus
Clockwork Orange
Legend
Willow
Caligula
The Mummy
Lord of the Rings
The Prince of Egypt
The Talented Mister Ripley
The Phantom of the Opera
Sleepy Hollow
Braveheart
Gremlins
Monty Python (všechny)
Himalaya
Legends of the fall
Night of the demons 2
Hellraiser 1, 2, 3, 4
Interview with a Vampire
The time machine (stará verze)
The last unicorn
Dark Crystal a další...

Výbava:


Shure SM 58 microphone
Sennheiser in ear monitoring (sluchátka)


Mark Jansen

Mark Jansen

Datum narození:


15.prosince 1978

Hudební nástroj:


Kytary, chrapot, výkřiky

Zaměstnání - vzdělání:


Magistr psychologie

Hudební minulost:


S hraním na kytaru jsem začal v 15ti. V roce 1995 jsem založil kapelu After Forever. V roce 2002 jsem dělal boční projekt s Adem, a o něco málo později byla založena EPICA. Nedávno jsem složil hudbu pro jeden holandský film a těším se na práci na dalších hudebních projektech pro filmy.

Oblíbené kapely:


Nightwish
Ayreon
Iced Earth
Kamelot
Opeth

Oblíbení muzikanti:


Rachmaninov
Hans Zimmer
Ennio Morricone
Danny Elfman
Chuck Shuldiner

Oblíbené alba:


The Gathering: Mandylion
Nightwish: Oceanborn
Death: Symobolic
Gorefest: Erase
Machine Head: Burn my eyes
Ayreon: The final Experiment
Gladiator Soundtrack
Dream Theater: Images and words
Kamelot: The Fourth Legacy
King Arthur soundtrack
Opeth: Ghost Reveries

Oblíbené filmy:


Gladiator
Braveheart
Lord of the Rings
Spinal Tap
Monty Python - Life of Brian

Výbava:


Ibanez Universe
Ibanez 7 string custom made
Ibanez 7 string S series
Mesa Boogie TriAxis pre-amp
Mesa Boogie 50:50 power amp
Mesa Boogie Rectifier 2*12 inch V30's
Mesa Boogie Abacus footswitch
Rocktron Intellifex LE effects processor
Furman PL - Pro/E power conditioner
Sennheiser wireless system
Korg DTR2 tuner
Paul Lenders flightcase
Randall Isolation cab
Audio Technika AE2500 mic
Dunlop Tortex pics
Ernie Ball strings
Sennheiser in ear monitoring
Shure mics

Coen Janssen

Coen Janssen

Datum narození:


2.dubna 1981

Hudební nástroj:


Piano

Zaměstnání - vzdělání:

Titulovaný hudební bakalář

Hudební minulost:


Začal jsem chodit na hodiny klasického klavíru, když mi bylo 8 let. Jakmile jsem složil mou poslední zkoušku v 16ti, přemístil jsem se na konzervatoř. Ale od té doby, co jsem byl ještě na střední škole, jsem nemohl hrát na klavír, ale jakmile jsem dokončil střední školu, začal jsem se naplno věnovat klavírnímu odvětví. Začal jsem studovat vysokou školu. Po dvou letech jsem se rozhodl přejít na populární odvětví konzervatoře v Rotterdamu, z které jsem promoval v roce 2007. Za ta léta jsem hrál v několika skupinách, nejen jako klávesista, ale také jako bubeník, kytarista a hrál jsem jednu dobu i na kontrabas. Ve skutečnosti jsem dělal i jednu prácičku pro After Forever, jako náhradník Jacka po tom, co opustil kapelu.

Oblíbené kapely:


Dream Theater
Soilwork
System of a Down
Samael
Orphanage
Rammstein
Metallica
Audioslave

Oblíbení muzikanti:


Jordan Rudess
Oliver Palotai
John Petrucci
Isaac Delahaye
Joke

Oblíbené alba:


Všechny alba Dream Theater
Soilwork - Stabbing the Drama
Samael - Moongate
Rammstein - Mutter
Orphanage - Driven
Audioslave - Audioslave

Oblíbené filmy:


Fightclub
Shaun of the Dead
Shawshank Redemtion
Monthy Python's Search for the Holy Grail
The Matrix I, II & III
The Lord of the Ring I, II & III

Výbava:


Roland XP 30
Roland XV 88
Clavia Nordlead
Akai Z4 sampler
Pro Tools 6.7 (laptop)
Digi-design Digi 002 audio interfaces
Sennheiser in-ear monitors
Technics SXP50 stage-piano
Microkorg
Roland AX-7

Yves Huts

Yves Huts

Datum narození:


21.květen 1979

Hudební nástroj:


Basová kytara

Zaměstnání - vzdělání:


Magistr obchodních věd (s vyznamenáním), SAE zvukový inženýr

Hudební minulost:


Hraju na basovou kytaru od roku 1996, na klavír od roku 1989 a kytaru od roku 1995. V roce 1997 jsem se připojil ke kapele Axamenta (Belgický fantasy metal), ve které jsem byl aktivní jako kytarista a klávesista. Během mé doby v kapele jsme vydali MCD "Nox Draconis Argenti" a plné album "Codex Barathri" (v LSP records). Za mé zkučenosti ze studia vděčím hlavně mé bývalé kapele. A protože jsem z velké části věnoval svůj čas EPICE, tak jsem musel opustit Axamentu v roce 2003. Na chvíli jsem taky hrál na klávesy v Gurthang (black metal). Jednou za čas taky skládám soundtrack jako klávesové skladby. V květnu 2002 jsem se stal basistou EPIKY.

Oblíbené kapely:


Covenant
Arcturus
MAchine Head
Mortifer
Dagorlad
Orphanage
Sirrah
Dimmu Borgir
Amorphis

Oblíbení muzikanti:


Hellhammer
Sverd
Mike Patton
Danny Elfman
Nicholas Barker

Oblíbené alba:


Covenant "Nexus Polaris"
In Flames "Soundtrack to your Escape"
Amorphis "Elegy"
Faith no more "Angel Dust"
Bal Sagoth "Starfire Burning"
Dimmu Borgir "Puritanical euphoric misantropia"
Arcturus "The sham mirrors"
Megadeth "Countdown to Extinction"
Orphanage "By time alone"
Dimmu Borgir "Death Cult Armageddon"
Danny Elfman "Soundtrack of Batman"

Oblíbené filmy:


Braindead (I kick ass for the lord!)
Evil Dead (I'll swallow your soul!)
Star Wars, Aliens (They mostly come at night, mostly...)
Lord of the Rings
The Big Lebowski (Shut the fuck up, Donny!) a další...

Výbava:


Ampeg Head SVT350H
Ampeg Cabinet SVT410HLF
Yamaha Bass
Korg DTR 1000 tuner
Dunlop Pics
Sennheiser wireless system
Sennheiser in ear monitoring

Ariën van Weesenbeek

Ariën van Weesenbeek

Datum narození:


17.květen 1980

Hudební nástroj:


Bicí

Zaměstnání - vzdělání:


Titulovaný hudební bakalář

Hudební minulost:


Na bicí jsem začal hrát, když mi bylo 7 a chodil jsem do hudební školy asi 12 let. Potom jsem hrál 6 let v pochodové kapele, a během mé docházky na střední školu jsem hrál v několika metalových kapelách spolu s mými kamarády. Dostal jsem titul hudebního bakaláře na konzervatoři v Rotterdamu. Teď jsem hrál víc než 6 let v kapele jménem God Dethroned, natočil jsem s nimi 3 alba a chvilku jsem s nimi byl na cestách. Také jsem pracoval jako hostující bubeník kapely Delain na prvním albu 'Lucidity' a účastnil jsem se projektu kytaristy After Forever Sandera Gommanse zvaného HDK. A čas od času učím na bicí.

Oblíbené kapely:


Morbid Angel, Slayer, Heather Nova, The Prodigy, Osdorp Posse

Oblíbení muzikanti:


Trey Azagthoth
Pete Sandoval
Dave Lombardo
John Bonham
Def P

Oblíbené alba:


Morbid Angel - všechna alba
Heather Nova "Siren"
Slayer "Raining Blood"
Grip Inc. "Power of Inner Strength"
Osdorp Posse "Afslag Osdorp"

Oblíbené filmy:


The Silence of the Lambs
Scarface
Goodfellas
The Godfather
Lord of the Rings
Heat
The Green Mile
Forrest Gump
Sin City
The Shawshank Redemption
Snatch
Lock
Stock & Two smoking barrels a další...

Výbava:


Premier XPK drums
Big Dog Snaredrum
Amedia cymbals
Balbex drumsticks
Roland Triggers & modules

Isaac Delahaye

Isaac Delahaye

Datum narození:


09.ledna 1982

Hudební nástroj:


Kytary

Zaměstnání - vzdělání:


Titulovaný hudební bakalář

Hudební minulost:


Svoje hudební vzdělání jsem začal na místní hudební akademii v 7 letech. Dostudoval jsem v roce 1999 v oborech hry na akustickou kytaru a z hudební teorie. Mezitím jsem v 16ti začal hrát na elektrickou kytaru a brzo jsem objevil kouzlo a volnost tohoto nástroje. S těmito myšlenkami jsem pokračoval ve studiu na Univerzitě hudby v Rotterdamu. To bylo perfektní místo pro rozvíjení mých schopností a setkávání se s lidmi, kteří mají podobné zájmy jako já. Od dob, co hraju na kytaru, jsem hrál v různých kapelách. Někteří by si mě ještě mohli pamatovat z dob God Dethroned v průběhu desek "The Lair of The White Worm" a "The Toxic Touch".

Oblíbené kapely:


Dream Theater
Nickelback
Lamb of God
Foo Fighters
Guns n' Roses
Dimmu Borgir
Pink Floyd

Oblíbení muzikanti:


Andy Timmons
Dave Weckl
Slash
Dave Gilmour
Lenny Kravitz
Eric Johnson
Randy Newman

Oblíbené alba:


Testament - The Gathering
Pantera - Vulgar Display of Power
Lamb of God - Sacrament
Arch Enemy - Wages of Sin
Randy Newman - Lonely at the Top
Soil - Redefine
Rage Against The Machine - RATM

Oblíbené filmy:


Cube
The Devil's Advocate
Gladiator
Se7en

Výbava:


Jackson Kelly
Ibanez RG Prestige
Fender Strat
Bogner amps
Marshall cabs
Fulltone, Boss, Ibanez and Catalinbread pedals
Dunlop Tortex 1.14mm pickx

Mesa Boogie MarkIV
Mesa Boogie TriAxis pre-amp
Mesa Boogie 2:90 power amp
Mesa Boogie Rectifier 2*12 inch V30's
Mesa Boogie Abacus footswitch
Rocktron Intellifex Online effects processor
Furman PL - Pro/E power conditioner
Sennheiser G2 wireless system
Korg DTR2 tuner
Paul Lenders flightcase
Audio Technika AE2500 mic
Dunlop Tortex & Jazz III pics
Ernie Ball Medium Nickel Wound .013 - .056 strings
Sennheiser in ear monitoring

Isaac doporučuje struny Ernie Ball.


Ad Sluijter

Ad sluijter

Datum narození:


29.listopad 1981

Hudební nástroj:


Kytary

Zaměstnání - vzdělání:


Jsem učitel matematiky.

Hudební minulost:


Když mi bylo 12, začal jsem hrát na kytaru.V 16ti jsem hrál s mou první kapelou zvanou Tremor (později Cassiopeia). Hrál jsem na jejich demu Eye Of Time a jel jsem s nima na takové malé miniturné. Rok a půl později jsem se rozhodl je opustit, protože začali směřovat do jiného hudebního směru a necítil jsem se v něm zrovna ideálně. Zanedlouho potom jsem se zkontaktoval s Markem. Hrál jsem jako host s kapelou After Forever na Eurorock festivalu 2000 v Belgii, který byl vynikající. Potom jsme s Markem psali nějakou hudbu spolu jako boční projekt pro After Forever. Od té doby, kdy jsme se oba zabrali do filmové hudby, jsme psali jak nejlépe jsme mohli. Po jeho odchodu z After Forever se mě zeptal, jestli bych nechtěl do EPIKY, tak jsem tu ;-)

Oblíbené kapely:


Depeche Mode
Paradise Lost
Carcass
Death
Scar Symmetry
Meshuggah

Oblíbení muzikanti:


Martin Gore
Dave Gahan
Hans Zimmer
Bill Steer
Michael and Christopher Amott
Chuck Shuldiner
Jason Becker
John Petrucci
Thomas Haake
Richard Christy
Virgil Donati
Vinnie Colaiuta

Oblíbené alba:


Gladiator soundtrack
The Last Of The Mohicans soundtrack
Crimson Tide soundtrack
Carcass Heartwork & Necrotisism, Descanting The Insalobrious
Death Sound Of Perseverance
Paradise Lost Host & Symbol Of Life
Obě alba Scar Symmetry
Všechny alba od Depeche Mode

Oblíbené filmy:


The Last Of The Mohicans
Gladiator
Braveheart
The Green Mile
Shawshank Redemption
American History X

Výbava:


Gibson Les Paul Custom '57 Ebony
Gibson Les Paul Standard Ebony
Epiphone Les Paul Custom Ebony
Epiphone Les Paul Standard Red
Epiphone 1958 Korina Explorer
Mesa Boogie MarkIV
Mesa Boogie TriAxis pre-amp
Mesa Boogie 2:90 power amp
Mesa Boogie Rectifier 2*12 inch V30's
Mesa Boogie Abacus footswitch
Rocktron Intellifex Online effects processor
Furman PL - Pro/E power conditioner
Sennheiser G2 wireless system
Korg DTR2 tuner
Paul Lenders flightcase
Randall Isolation cab
Audio Technika AE2500 mic
Dunlop Tortex & Jazz III pics
D'addario & Ernie Ball strings
Sennheiser in ear monitoring

zdroj:epica-fansite.com

Biography

21. dubna 2010 v 21:15 | Vivianne Nessa Ettelea
ZDROJ:epica-fansite.cz
Od té doby, co se EPICA objevila na metalové scéně, byla zachycena v cyklu studiových nahrávek, rozhovorů, ječících fanoušků, vystoupeních po celém světě a v životním stylu rock'n'rollu. Ztráta nahrávací společnosti a bubeníka v roce 2006 pravděpodobně zastavila kapelu na jejich vzestupu k vrcholku metalové scény. Ale nic není, jak se zdá. EPICA je zpět s novým mocným albem nazvaným The Divine Conspiracy (Božské spiknutí), které je začátkem nové kapitoly v historii kapely.

Symfonicko/metalová kapela v čele s Holanďankou byla založena v roce 2002. Mark Jansen odešel z After Forever a začal uskutečňovat své představy o kapele. Našel kytaristu Ada Sluijtera, basistu Yvese Hutse a klávesistu a pianistu Coena Janssena, kteří sdíleli jeho představy. Bubeník Jeroen Simons a zpěvačka Simone Simons poté doplnili kapelu. Název kapely je odvozený z alba skupiny Kamelot, někteří členové kapely jsou jejich velkými fanoušky. Ale hudebně EPICA není jen o rocku a symfonickém metalu, ale také o filmové hudbě, podobné jako skládají Danny Elfman a Hans Zimmer.

Během několika měsíců měla EPICA materiál pro nahrání prvního, úžasného premiérového alba 'The Phantom Agony' (Skrytá bolest). Album celosvětově vyšlo v roce 2003, následováno dlouhé turné. Úsilí EPICY bylo odměněno v roce 2004 cenou Essent Award (důležitá holandská cena pro talentované mladé skupiny). Zatímco turné pokračovalo po celý rok, EPICA v roce 2005 nahrála a vydala nové album 'Consign To Oblivion' (Svěřit zapomnění).Album
se dostalo na 12.místo v holandské hitparádě a udrželo se na vrcholku Top 100 po 7 týdnů. Na nové desce také hostuje Roy Khan, zpěvák a frontman ze skupiny Kamelot. S novou nápaditostí ve stejném roce spatřilo světlo světa také nové album 'The Score: An Epic Journey' (Soundtrack: Epická cesta). Toto album (objednané holandskou filmovou společností) je vlastně soundtrackem k holandskému filmu 'Joyride'. Album, vyznačující se nepřítomností kytar, bubnů nebo dokonce vokálu obsahuje hlavně instrumentální symfonické skladby. Po čtyřech letech tvrdé práce si skupina vzala čas na přemýšlení o úchvatné životní dráze kapely. A tak v roce 2006 spatřila světlo světa nová fotograficko-zvuková kniha 'The Road To Paradiso' (Cesta do ráje/Paradisa). Je to podrobný popis historie kapely ve slovech a obrazech obsahující mnoho obrázků vyfocených členy kapely, profesionálními fotografy a dokonce stovky fanoušků, kteří přispěli svými obrazy a slovy. Tato kniha vyjde společně s jedinečným bonusovým CD: nevydané skladby, živý materiál a demo nahrávky.

Rok, který začal na tak vysoké úrovni, skončil smutně, když se Jeroen Simons rozhodl opustit kapelu. Tohle byla pro kapelu hodně nepříjemná situace a tak si zve na hostování bubeníka jménem Ariën van Weesenbeek. Po stovkách show v tuctech zemí po celém světě (včetně USA, Kanady, Mexika, Argentiny, Chile, Uruguaye, Brazílie, většiny evropských zemí, Izraele, Tunisu, …) se tato kapela stává dobře pracujícím a nezastavitelným metalovým strojem. V roce 2007 EPICA podepisuje novou smlouvu s německou nahrávací společností Nuclear Blast a během roku vydává EPICA své třetí plnohodnotné album s názvem 'The Divine Conspiracy'. "Víc" je asi nejlepší slovo pro definici tohoto nového alba. Víc sborů, kytar, chórů, rychlosti a písniček. 'The Divine Conspiracy' je orientována spíše na kytary. Tentokrát byly nahrány čtyři plně kytarové skladby namísto předchozích dvou. Díky schopnostem talentovaného bubeníka Ariëna van Weesenbeeka z kapely God Dethroned, EPICA udělala víc rychlejších a složitějších písní. Jak se všemi jejich vydáními, i hudba na tomto albu byla přenesena na vyšší úroveň týmem v Gate Studiu: Saschou Paethem, Amandou Somerville a Mirem Rodenbergem. The Divine Conspiracy je více než 75 minut dlouhé a je to první koncepční album EPIKY. V podstatě se v albu objevuje hlavní myšlenka, že Bůh jako test vytvořil několik různých druhů náboženství a rozšířil je mezi lidstvo, aby se přesvědčil, zda lidé dokážou přijít na jejich pravou podstatu. Otázkou je, jestli lidstvo někdy zjistí, že ve všech náboženstvích se v jádru jedná o jedno a totéž. Album také obsahuje koncept 'The Embrace That Smothers' (Objetí, které dusí), který už jste mohli najít na 'The Phantom Agony'. Počátky tohoto konceptu ovšem najdete na albu skupiny After Forever 'Prison Of Desire' (Vězení touhy). Na závěr konceptu můžete slyšet hostující zpěv (řev) Sandera Gommanse právě z After Forever. Kruh se uzavřel, cesta pokračuje...Co je Epica pro mě????Epica je moje nejoblíbenější kapela,a nejradši mám jejich písničky Chasing the Dragon:
a Higher High:
a Safeguard to Paradise(všechny tři skladby jsou z alba Divine Conspiracy)

My Music-Rozcestník

21. dubna 2010 v 21:10 | Vivianne Nessa Ettelea

EPICA

Epica

Tutorials-Rozcestník

11. dubna 2010 v 18:08 | Vivianne Nessa Ettelëa
Tutoriály kreslení,technik atd.Upozorňuji,že žádný z tutoriálů NENÍ! má tvorba,pochází z různých zdrojů a tudíž veškerá práva patří jim!

→Digitální


→Tradiční


Tato rubrika je rozpracovaná,tudíž nedodělaná...

Digitals

11. dubna 2010 v 16:44 | Vivianne Nessa Ettelëa
Kreslím taky digitální obrázky,tady je pár ukázek mé tvorby....Většina obrázků tvořena v Adobe Photoshop CS4,myší,tablet nemám.
NEKOPÍROVAT!!!!!!!NEVYDÁVAT ZA SVOJE!!!!!BEZ MÉHO SOUHLASU NEPOUŽÍVAT ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ!!!!Autorkou všech těchto obrázků jsem já,Lady Vivianne.Proto respektujte má pravidla!!!

                                                  PO KLIKNUTÍ NA OBRÁZKY SE ZVĚTŠÍ

                                          Wolves

2009::doplním!!!

2010::NOVINKA:                                         OTHERs

2009::


2010::
Noooo Anime nooooXD

10. dubna 2010 v 21:20 | Vivianne Nessa Ettelëa
Anime kresbičky....začínám,ale mocky se mi to líbí:-*BRZY PŘIBUDOU DALŠÍ!!!

NEKOPÍROVAT!!!!!!!NEVYDÁVAT ZA SVOJE!!!!!BEZ MÉHO SOUHLASU NEPOUŽÍVAT ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ!!!!Autorkou všech těchto obrázků jsem já,Lady Vivianne.Proto respektujte má pravidla!!!

                                                  PO KLIKNUTÍ NA OBRÁZKY SE ZVĚTŠÍ


                                          ANGELS  

2010::   DÁREK PRO ZAKERAI:→její blog←

NOVINKA

Classics

10. dubna 2010 v 21:15
Moje obrázky,nakreslené buď tužkou,pastelkama,vodovkama nebo akvarelama.....Pár jich tu je mno....

NEKOPÍROVAT!!!!!!!NEVYDÁVAT ZA SVOJE!!!!!BEZ MÉHO SOUHLASU NEPOUŽÍVAT ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ!!!!Autorkou všech těchto obrázků jsem já,Lady Vivianne.Proto respektujte má pravidla!!!

                                                  PO KLIKNUTÍ NA OBRÁZKY SE ZVĚTŠÍ       

                                             VLCI

2009::2010::


¨

Dragons

2009:

2010::→NEW

Others

2010::


Art Trade od Cally:)))no není Vivanessa k zulíbání???

10. dubna 2010 v 20:46 | Vivianne Nessa Ettelëa

Tohle je opravdu nádherné....Moc děkuji Cally:)))

Hurrrrrrraaaaaa

10. dubna 2010 v 20:18 | Vivianne Nessa Ettelëa |  →Blogerino←
Supaaaaaa
Takže mám volno!!!!Mám zase povolený internet!!!!Takže jsem zpět!!!Jooooo!!!
No asi si budete myslet že mi hrablo,takže pokud si to myslíte,máte pravdu,ale já sem z toho upe happy!!!!XDMno ted du napravit co sem zmeškala....takže Cally,tady je ten tvůj slíbený Art Trade....snad se bude líbit....AT for Cally od Vivianne
            Art Trade by Vivianne,Nekopírovat!!!! Character by Cally

Mno Prosíííím!!!!hlaste se mi do soutěže o nej blog!!!Link→

Tohle videjko je upe boží!!!!Fakt krásně udělaná animace!!!

Zase tady...

8. dubna 2010 v 16:31 | Vivianne |  →Blogerino←
Mno tak sem zase na skok tady....MNo.....jen bych chtěla vzkázat,že jak se vrátím tak to všechno napravím a určitě přibudou i nějaké obrázky....:) Prosím,přihlašujte se do soutěže o nej blog,kvůli mé neschopnosti rozesílat pozvánky do ní se počet členů snižuje na 5....No jdu se podívat namoje vlčátka sbénka,tak ppppp:-****:-(

SORRY!

7. dubna 2010 v 10:42 | vivianne |  →Blogerino←
omlouvám se,ale dlouho tu nebudu,protože mám zaracha...tak se omlouvám všem sb,ale nebudu moct chodit na vaše blogy...tak sorry:určitě se někdy na chvilku zastavím...ale žádné dlouhé články nebudou...

Muhaaa když všichni tak i já aneb já jsem krávaXD

4. dubna 2010 v 11:24 | Vivianne Nessa Ettelea |  →Blogerino←
1. Jméno: Vivianne...Nessa......Ettelea....a to pravé ti neřeknuXD
2. Nálada?: Mám chuť rozbít Mie držku,ty?
3. Kolik je hodin?:10:50
4. Narozeniny: 27.června
5. Jméno tvých rodičů: Marťan 1,Kyberené
6. V kolika letech tě měli rodiče: sry to fakt NEEEVIM
7. Kolik měříš: 162...přesně
8. Tvoje číslo boty: 38?
9. Styl oblečení: nosím všechno:DALE nej je Gothic
10. Barvy: zelená,černá,lila....VŠECHNY!!!!
11. Filmy: Alice in Wonderland,Sweeney Todd,Avatar...
12. Seriály: Wolf´s Rain....Chůva k pohledání-občas...
13. Telenovely: No nwm jistě že to jsou telenovely...Simpsonovi,Duchové a přízrakyXD a....Co???To je teprve 13.otázka???!!!!!ILHNBd moxznf!
14. Hudební interpreti:Evanescence,Epica,Lady Gaga
15. Typ bot:Baleríny,oldschool....CONVERSE SOU BEST
16. Písničky:Missing,Hello,Exodus,Telephone,Bad Romance
17. Herci: Johny Depp!!!
18. Herečky: hm....Mia Wasikowska
19. TV postava: Slečna Fajn  Muhaaaaaaa 
20. Kytka: coooooo????
21. Politická strana: Nezájem.A to čistý,nepředstíraný.
22. Číslo: hm....jakákoliv lichá 
23. Roční období: Podzim!!!A taky kapku jaro...
24. Počasí: Teplíčko,ale ne sluníčko,zamračeno a nejlépe déšť(TAKOVÉ POČASÍ JE TAK 3X DO ROKA....SAKRA)
25. Pití: Hm....Jakýkoliv zelený čaj,minča a coca cola....
26. Jídlo: MASO!!!!A HODNĚ MASA!!!!
27. Matika-čeština: Čeština---pro zasvěcené= verlyba vs křemílek-KŘEMDA!!!!
28. Techno-Tekkno:
29. Růžová-černá: čERNÁ....určitě černá
30. Moře-hory: hm...to fakt nwm,u moře svítí slunko a z výšek mám závratěXD
31. Kočka-pes: čičičičičičičičí....nemám ráda smetáky,ale velci psi sou ňunu....
32. Velkoměsto-vesnice: vesnice....
33. Cola-Pepsi: pepsina 4ever
34. Láska-přátelství: obojí....
35. Čokoláda-želé: Želé....sem ujetá na medvídky:-*
36. Jeden nejlepší kamarád-více dobrých přátel:  Mám více SKVĚLÝCH přátel....
37. Televize-počítač: Počítač...ale obojí moc nee
38. Activia-Yoplait: nejím ani jedno....
39. Pastelky-fixy: Pastelky...fixy sou jen pro děti,ale černý na obtahování...:-*
40. Horory-komedie: Komedie i Horory....obojí
41. Kreslení-čtení: taky obojí--to ještě nejsme v polovině???JAKÝ MAGOR TOHLE VYMYSLEL????
42. Pop-metal:Metal...ale já poslouchám všechno
43. Lide.cz nebo Xchat: ani jedno,spíš Icko a FB
44. Afrika-Asie: Asie
45. Jaký hudební styl je vám nejblíž?: hm....symfony metal???estli to existuje
46. Kterou písničku byste zvolili jako českou hymnu? Ve futuru v ostravě,okradem tě jedna dvě,peněženky kreditky,neberem si servitky.....
47. Záleží vám na názoru ostatních? Ovšem...proto mám pod článkem tu anketu:D
48. Nosíte náramky a řetízky? JJ JASNĚ 
49. Spíte s plyšákem? JAKO JAK?????
50. Který film vás rozbrečí? Alenka opustila Kloboučníka!!!béééé....kráva jedna!
51. Věříš české policii?: HAHAHAHAHAHAHAHAH(ironický smích)
52. Úchylky? nepočítám....
53. Závislosti: takže....kreslení,magie,deviantart,blog.cz.....alkohol nepiju a nekouřím.
54. Umíte tančit? no....chodila sem kdysi,ale....ne
55. V kolika letech byla vaše 1. pusa? NWM!!!!!
56. Umíte hrát na nějaký nástroj? na keyboarda a flétnu....a řebíčku zahradnický na kytaru...

57. Věříte v magii? Jistě.......
58. Věříte v osud? Jo,ale osud si můžem změnit....
59. Spoléháte na náhody? ne
60. Jak dlouho vydržel váš nejdelší vztah? nejde to považovat za vztah:D
61. Kdyby jste mohli být někdo jiný, kdo by to byl? Hm....budu dlouho přemýšlet(ironie)No přece vlčice
62. Čeho se bojíte? toho že nikdy nebudu vlčice:D
63. Máte rádi adrenalin? ALe jo,ale všeho s mírou...
64. Věříte na posmrtný život? Jo.....no svoji úvahu tu přepisovat nebudu...
65. Věříte v Boha? Ne....Jen v Boha a Bohyni kultu wicca
66. Chtěli by jste žít v jiné době? V době před lidma....anebo v 17.století
67. Zakládáte si na vzhledu: Docl jo,ale stejnak mi to nepomůže:(
68. Riskovali by jste život? Pro co???
69. Jste pomstychtiví? eh.....ja kdy
70. Jste teď zamilovaní? jo...ale zbytečně:(
71. Byli jste někdy na táboře? jednou...letos jedu taky
72. Vaše největší lež? to že už ho nemám ráda
73. Kdo je váš nejlepší kamarád? Nemám.....všechny mám ráda.....aale mmnt,to už tu bylo!!!
74. Baví vás škola? Záleží co....ale jo
75. Co jste kdy komu záviděli? Mno toho je hodně....
76. Řídíte se módou? moc ne,ale občas jj...
77. Jaký používáte parfém? Xtina Aguilera.....ale i víc třeba Chloe
78. Jakou značku jídla preferujete? bž to je jedno...
79. Co vás dokáže rozhodit? Když píšu dlouhej text a on se mi smaže
80. Co chcete v životě dokázat? pomoct přírodě....
81. Jste puntičkáři? NN
82. Plánujete dopředu? NĚKDY JO,někdy ne
83. Jste "citlivky" nebo "drsňáci"? no tak jak kdy
84. Dokázali byste strávit celý život s jedním člověkem? Jo.a vím s kým.
85. Jak jste na tom s inteligencí? Eh???Hahahahahahhahaha
86. Máte rádi děti? Hám?Ale jo...
87. Koho ze slavných nenávidíte? Paris Hilton...ale jinak je ignoruju
88. Pochybujete o ostatních? ani ne...spíš o sobě
89. Měli jste někdy depresi ? ČASTOKRÁT!!!
90. Moje vysněná dovolená by byla: Anglie,Skotsko,Irsko.....
92. Můj vysněný partner by měl být: No...ON
91. Můj největší sen je...  Kreslit jako wildwolfspirit:D
93. Moje ideální rande by bylo… S ním
94. Kdybych si měl/a na opuštěný ostrov vzít jednu jedinou věc, byl/a/o by to..ON
95. ….a jednoho člověka?.... No přece jeho!!!
96. Děti plánuju ...on mě nechce..ale jen jedno,holčičku
97. Vaše nálada teď?Znavená,vyčerpaná....
98. Kolik je hodin? 11:23
99. Co půjdete dělat až dopíšete tento dotazník? Nwm....spát?
100. Na co myslíte?  Ehh????CO?TY VYMEJVAČI MOZKU!!!!

Od Valchyny-za bleskovku:-*

4. dubna 2010 v 10:47 | Vivianne
04

Soutěž o nej blog

3. dubna 2010 v 23:30 | Vivianne Nessa Ettelea
Ahoj!!!Zapojte se do soutěže o nejhezčí blog!!!!Je to jednoduché a beru prvních 10 lidí,tak si pospěšte!!!

Jediné co musíte udělat je vyplnit tohle::
                                 1.Jméno(přezdívka)
                                 2.url blogu
                                 3.Co si myslíš o mě (mém blogu)???
                                

                                                           DÍKY ZA ÚČAST!!!

REKLAMY SEM!!!

3. dubna 2010 v 23:26 | Vivianne Nessa Ettelea |  →Reklamy←
Takže Reklamy semka!!!Jinak je nebudu brát na vědomí!!!

Takže...

3. dubna 2010 v 23:09 | Vivianne Nessa Ettelea |  →Blogerino←
Takže...Mám chat!!!!Je dole nad ikonkou blogu!!!!Takže kdo chce a já tam budu,můžeme si popovídat!!!!

Od Uru-díííky:-***

3. dubna 2010 v 23:00 | Vivianne Nessa Ettelea |  →Blogerino←