Instead of trying to change your past, why don't you try changing your future?
Hopeless dreamer. Crazy about Art. Not a very good writer. Freaky book-colector. Anarchist. Revolutionary. Running with the wolves. The Dollars member. Potterhead. I cry over fictional boys. Wiccan witch. K-pop fan. Totally pesimistic. Farewell.
Skype: maya.ellen
E-mail: maya-ellen-goringtoon@seznam.cz (nezastihnete mě)
Facebook ~ Twitter (skoro tam nejsem)

Newest poem(song): Not So Great After All

Listening Now:
Avalanche
Elite webs:

Alba

22. dubna 2010 v 12:39 | Vivianne Nessa Ettelea


The Phantom Agony

 01 - Adyta (The Neverending Embrace)
02 - Sensorium
03 - Cry For The Moon (The Embrace That Smothers - Part IV)
04 - Feint
05 - Illusive Consensus
06 - Façade Of Reality (The Embrace That Smothers - Part V)
07 - Run For A Fall
08 - Seif Al Din (The Embrace That Smothers - Part VI)
09 - The Phantom Agony

První album Epicy je celkem zvukově vyrovnané a vydařené. Už z Intra začíná vyhlížet ta pravá Epica :-). V Sensoriu se už naplno rozjedou kytary a vše je hned živější... Dvojka Cry For The Moon je pomalá a melodická, ale v některých částích se pěkně rozjede. Sbor už jede naplno a můžete si vychutnávat tu pravou atmosféru. Dalším výtvorem je Feint. Je to pomalá skladba s příběhem, ve kterém hraje důležitou roli smrt neboli smrtka :) k této skladbě je vytvořen další klip (viz. položka video v menu - ještě není úplně jasné, jestli bude). Po ní přichází moje nejoblíbenější skladba na tomto albu Illusive Consensus. Je rychlá, důrazná a melodická. Skladba číslo 6 Façade Of Reality trvá něco přes 8 minut. Je rychlá a Mark se v ní pěkně vyřve :-) Naopak po ní následuje Run for a Fall, která je hodně pomalá a dobře se mi po ní usíná. Číslo 8, Seif al Din se střídá z rychlé na pomalou což je podle mě ten správný styl Epicy. A nakonec poslední skladba The Phantom Agony. Nevím co mě přivádí k tomuto závěru, ale myslím si, že je z celého alba nejpropracovanější a dobře se poslouchá.

Závěrem: album The Phantom Agony je prvním albem od Epicy a nadchlo všechny příznivce gothic metalu.

© Longer

Consign to Oblivion

 01 - Hunab K'u (A New Age Dawns - Prologue)
02 - Dance Of Fate
03 - The Last Crusade (A New Age Dawns - Part I)
04 - Solitary Ground
05 - Blank Infinity
06 - Force Of The Shore
07 - Quietus
08 - Mother Of Light (A New Age Dawns - Part II)
09 - Trois Vierges (feat. Roy Khan from Kamelot)
10 - Another Me (In Lack'ech)
11 - Consign To Oblivion (A New Age Dawns - part III)

Druhé album Epicy se náramně vydařilo a nalákalo tak mnoho nynějších fanoušků Epicy na tento hudební styl. Album je velmi melodicky laděno, i když to tak na první pohled nevypadá. Hned první skladba (intro) Hunab K'u mi připadlo jako soundtrack k nějakému filmu z dob středověku. Intro je velmi dobře propracováno a zaslouží pochvalu. Dvojka (Dance Of Fate) je trochu rychlejší....že začátku mi pořád stejné tóny lezly na nervy, ale časem jsem si zvykl a teď se mi to pro změnu dost líbí...nové posluchače ohromí zejména zpěv tehdy ještě velmi mladé Simone, a jde slyšet, že do toho dala co jen mohla. Ve trojce (The Last Crusade) už nastupují sbory naplno a skladba je taky velmi melodická. Dá se říct, že sbory dělají tuhle skladbu skladbou. Skladba č.4 (Solitary Ground) je prostě uspávačka...u té by usnul i 50letý děda. Ale jinak opět nádhera hlasu v podání Simone :) Pětka (Blank Infinity) je sice pomalejší, ale propracovanější. Melodie hlasu a kytar se k sobě na 100% hodí a jinak k tomu není co dodat... V šestce (Force Of The Shore) můžeme slyšet poprvé řev a gruntování Marka Jansena...někomu to možná přijde hrozné ale je to hold zvykem...poprvé když jsem to slyšel tak mě ten řev odrazoval od Epicy ale když píšu tenhle článek a k tomu poslouchám Consign to Oblivion tak bych si to bez toho řevu nedokázal představit. Prostě to k té hudbě patří, ať se to někomu líbí, nebo ne.... Skladba č.7 (Quietus) je má druhá nejoblíbenější v tomto albu. Je to typicky metalová pomalá skladba s nádherně melodickým refrénem. Epica pro ni později natočila klip, který najdete v sekci Video.... Další v pořadí osmá skladba (Mother Of Light) přidává na rychlosti a můžeme v ní slyšet kombinaci Simone, Marka a sborů, což je velmi pěkné.... Devítka (Trois Vierges) je opět uspávačka. Můžeme v ní slyšet kombinaci mužského a ženského hlasu jako duet :) se zabudovaným příběhem (mužský hlas patří Royovi Khanovi z Kamelotu). Desítka je pomalá a melodická. Řekl bych, že je přípravou na závěrečnou bombu č.10 (Consign To Oblivion). Troufám si tvrdit, že skladba Consign To Oblivion je nejlepší z celého alba. Kombinace všech prvků dává tu správnou atmosféru, a když se zaposloucháte, melodie vás vtáhne a jste jak v transu... Začátek je velmi pomalý. Řekl bych, že až jako nějaký soundtrack, ale jakmile na vás vystřelí smršť kytar, tak neodoláte. Celkově je poslední skladba hodně melodická a kombinuje všechny prvky hry Epicy a zhruba v třetině skladby se to rozjede do správných otáček. Konec je velmi podařený, ba přímo skvělý.

Celkově mě album dost zaujalo a vždy, když si ho pustím, tak se zaposlouchám. Začátek kariéry kapely EPICA se vydařil přímo bravurně a tak se vždy pouštím do opakovaného poslechu jejich alb.

© Longer

The Score

The score 01 - Vengeance is Mine
02 - Unholy Trinity
03 - The Valley
04 - Caught In A Web
05 - Insomnia
06 - Under The Aegis
07 - Trois Vierges (solo version)
08 - Mystica
09 - Valley Of Sins
10 - Empty Gaze
11 - The Alleged Paradigm
12 - Supremacy
13 - Beyond The Depth
14 - Epitome
15 - Inevitable Embrace
16 - Angel Of Death
17 - The Ultimate Return
18 - Trois Vierges (reprise)
19 - Solitary Ground (single version)
20 - Quietus (score version)

Jelikož toto "album" je soundtrack k filmu, tak to tu nebudem hodnotit jak ostatní alba. Ale osobně se mi velmi líbí Unholy Trinity. Doporučuji mít toto album alespoň v PC.
 © Raptor

The Divine Conspiracy

01 - Indigo (Prologue)
02 - The Obsessive Devotion
03 - Menace Of Vanity
04 - Chasing The Dragon
05 - Never Enough
06 - La'petach Chatat Rovetz ~ The Final Embrace
07 - Death Of A Dream ~ The Embrace That Smothers - Part VII
08 - Living A Lie ~ The Embrace That Smothers - Part VIII
09 - Fools Of Damnation ~ The Embrace That Smothers - Part IX
10 - Beyond Belief
11 - Safeguard to Paradise
12 - Sancta Terra
13 - The Divine Conspiracy
14 - Higher High - bonus track
15 - Replica (Fear Factory cover) - bonus track

V podání třetí album se vyvedlo excelentně. Je nejtvrdší ze všech a určitě nalákalo hodně nových lidí, kterým se tento styl líbí. Je to první koncepční dílo Epicy a uzavírá hlavní myšlenku "v každém náboženství nalezneš určitou podstatu, se kterou se můžeš více méně ztotožnit, a pokud se o to budeš detailně zajímat, brzy dospěješ k názoru, že ve všech náboženstvích se v jádru jedná o totéž". Tato myšlenka byla inspirací pro příběh, který perfektně vystihuje celé album od začátku až do konce. Intro, které opět vypadá jako filmové je docela hezky zpracováno. Na intro navazuje hodně tvrdá The Obsessive Devotion. Když jsem slyšel poprvé The Obsessive Devotion, tak mě to docela příjemně šokovalo, ale musím uznat, že co do tvrdosti jsem tohle nečekal.
Už v první skladbě nám zařve Mark :-) Dvojka začíná podobnými tóny jako jednička, ale o oktávu níž, a je taky velmi tvrdá, ale najdou se tam i melodická místa. Samozřejmě, že i na tomto albu najdeme uspávačku v podobě Chasing the Dragon na místě čtvrtém. V této skladbě si můžete naplno vychutnat krásu hlasu Simone. Skladba je hodně melodická i dlouhá. Na řadu přichází podle mě doposud nejkomerčnější písnička od Epicy vůbec s názvem Never Enough....řady lidí, co neznají Epicu, jsem se ptal, co si myslí, že to je a skoro pokaždé zněla odpověd Evanescence. Co dodat, prostě komerční skladba, která se povedla na 101%.
Po komerční přestávce následuje další intro s názvem La'petach Chatat Rovetz, které se mi docela zalíbilo. Po něm následný výbuch skladby Death of a Dream, který, pokud posloucháte večer, tak vás možná trochu šokuje :-) a opět rychlá, tvrdá skladba. Další na řadě je Living a Lie, která začíná mohutným chórem a následným řevem Marka. Dobrá melodie, příjemný poslech a důraznost této skladby ji dělá jednou z nejlepších na tomto albu. Číslo 9, Fools of Damnation, je skoro 9 minut dlouhá a představuje trošku arabský podtext a tvrdost je také na místě. Beyond Belief je jedna ze slabších skladeb, ale taky příjemná na poslech. Aby Epica ukázala, že neumí hrát jen tvrdě, tak nám na místo 11 připisuje další uspávačku Safeguard to Paradise. Po ní následuje Sancta Terra, která je má oblíbená. Opět se zde střídá rychlost a to je ten správný styl :-). A poslední skladba alba s názvem The Divine Conspiracy :P, která se pyšní 14 minutami, je perfektně napsaná...opravdu musím uznat, že se chlapci z Epicy vyznamenali. Super styl, střídání melodií a bezvadný zpěv Simone vše uzavírá. Toť asi vše k The Divine Conspiracy.

Tímto albem Epica potvrdila, že patří mezi elitu v tomto hudebním stylu. Četl jsem si pár recenzí na internetu a ty hodnotí album průměrně. Označovali většinu chyb jako například že je album moc dlouhé atd... Já mu však dávám 95%. Okamžitě jak vyšlo, běžel jsem ho koupit. Všem doporučuji poslechnout. Ne nadarmo se říká 'čím víc, tím líp.'

© Longer

The Classical Conspiracy

 CD 1:The Classical Conspiracy
1. Palladium
2. Dies Irae
3. Ombra Mai Fu
4. Adagio
5. Spiderman Medley
6. Presto
7. Montagues & Capulets
8. The Imperial March
9. Stabat Mater Dolorosa
10. Unholy Trinity
11. In The Hall Of The Mountain King
12. Pirates Of The Caribbean Medley
13. Indigo
14. The Last Crusade
15. Sensorium
16. Quietus
17. Chasing The Dragon
18. Feint

CD 2:
1. Never Enough
2. Beyond Belief
3. Cry For The Moon
4. Safeguard To Paradise
5. Blank Infinity
6. Living A Lie
7. The Phantom Agony
8. Sancta Terra
9. Illusive Consensus
10. Consign To Oblivion

Poslední release Epicy, živý koncert s názvem ?The Classical Conspiracy? je prostě epický. Dvěmi hodinami a 23mi minutami se vám představí 2CD s jeho velkým obsahem. Už od prvních tónů k vám začne promlouvat, že si ty dvě hodiny na poslech budete muset najít. Důležitější je, že se koncert odrazil na ceně vstupenek, protože Epica do celého toho projektu musela vložit velké úsilí, což ještě utvrzuje o talentu a síle kapely. Epica obnovuje práci historických skladatelů a zároveň zahanbuje současné americké skladatele.

S dovednostmi a vzděláním, které by měla Simone Simons předvádět v nejlepších operních domech ve světě, a nový kytarista Isaac Delahaye vyučovat kytaru na nejlepších hudebních školách v Evropě, by se měl svět cítit jako privilegovaný, že tito Holadnští muzikanti volili namísto tohoto se připojit k Marku Jansenovi a být členem něčeho velkého, jako je Epica.

Ti, kdo nikdy moc vážnou hudbu neposlouchali to možná bude příjemným překvapením. A pokud i tak nebudou nadšeni, připravila pro ně Epica i několik ne-klasických skladeb. Na druhém CD je již zaznamenán koncert se všemi hitovkami od dob začátků Epicy.

Pevně věřím, že všechny odpůrce klasické hudby určitě nadchne předělávka slavné skladby z filmů Star Wars "The Imperial March" kde se k pozounovým částím přidají rychlé kytary, stejně jako ve skladbě "Pirates of the Caribbean Medley" (piráti z karibiku) a zřejmě tyto pasáže nebudou obsahem americké verze alba. Nejvíc vzrušující pro mě byla skladba "Spider-Man Medley" , ve které je hodně metalového zvuku a velmi známá melodie, což mi přijde jako nejlepší kombinace. Následující skladba, Vivaldiho "Presto" je ale o poznání metalovější a i svižnější. Kytary jedou na max a orchestr taky což opět zvedne náladu.

Celé album na mě udělalo velký dojem, protože jsem nečekal, že Epica vydá celý koncert na 2CD. Velice mě potěšilo, že se Epica pustila do něčeho tak velkého a že se jí to tak vydaří. Neznám moc kapel co by podobnou věc zrealizovaly a měli všechno tak dokonalé. Na závěr nemůžu nic víc než vřele doporučit album k poslechu.

Design Your Universe

 Tracklist:
1 - Samadhi - prelude
2 - Resign to Surrender - A New Age Dawns - part IV
3 - Unleashed
4 - Martyr of the Free Word
5 - Our Destiny
6 - Kingdom of Heaven - A New Age Dawns - part V
7 - The Price of Freedom - interlude
8 - Burn to a Cinder
9- Tides of Time
10 - Deconstruct
11 - Semblance of Liberty
12 - White Waters
13 - Design Your Universe - A New Age Dawns - part VI

DYU je dalším koncepčním albem, které tentokrát zabrousilo, kromě náboženství (tentokrát se podíváme na zoubek především hinduismu a buddhismu) i na pole vědy; hledá spojitost mezi vírou v boha a exaktními naukami; Mark Jansen se totiž podle vlastních slov inspiroval objevy v kvantové fyzice. Orchestr dostal na desce mnohem větší prostor, než na minulých deskách a to paradoxně přesto, že v několika okamžicích jsou v písních silné vlivy trash metalu. Krátké intro Samadhi plynule přechází ve skladbu Resign to Surrender, ve které se dostávají ke slovu kytary, které v mohutné smršti čistí cestu pro Markův growl; skladba je protkána sbory a především Simoniným mezzosopránem, který doznal od minulého alba znatelného posunu. Unleashed (mj. nový singl) je trošku experimentálním dílkem s pěknými klávesovými vsuvkami. Gregoriánský chorál a metal? Inu, proč ne - jak dokazuje Martyr of the Free World, ve kterém se trashové intro zvláštním způsobem snoubí s hlasy mnichů. Pomalu přicházíme do království nebeského - Kingdom of Heaven je nejdelší skladbou Epicy vůbec a sám Mark (dle svých slov) strávil její kompozicí tři roky; jde o typickou skladbu této skupiny - najdete zde všechny prvky, typické pro jejich tvorbu - mohutné sbory, Simonin vokál podpořený občasným Markovým growlem, vše podkreslené orchestrem a kytarami. Ve střední části se objevuje lehce ,,meditační" moment (koneckonců meditaci je tato skladba věnována). Mezníkem mezi polovinami alba je The Price of Freedom, mezihra podkreslená opakujícím se klavírním motivem (který se místy objevuje i v následující Burn to a Cinder), dokreslená střípky útržků z rozhlasových diskuzí. Klavír dostává hlavní slovo i v baladě The Tides of Time, kde se poprvé ukazuje v plné kráse Simonin operní rejstřík. Do bílých vod vstupuje se Simone i Tony Kakko, zpěvák skupiny Sonata Arctica; jejich hlasy se ve White Waters, prošpikované orientálními motivy nádherně doplňují... akustická kytara; flétna; a s nástupem celého ,,klasické" i ,,metalové" sekce je nám ukázáno, jak stvořit vlastní Vesmír - píseň Design Your Universe postupně vyšumí do ztracena; zůstává však pocit z dobře odvedené práce. Ano, Epica s novou deskou dokázala, že si místo na metalovém nebi zaslouži plným právem.
Tomáš Soukup


Dále Epica vydala několik singlů,seznam s odkazy je zde:

Singly

zdroj:Epica-fansite.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥_kaTHika_♥ ♥_kaTHika_♥ | Web | 22. dubna 2010 v 12:41 | Reagovat

ahoj...pls hlasnes pre mna tu→http://crazy-luc.blog.cz/1004/6-kolo-sonb
som tam ako ♥_kaTHika_♥ s cislom 3...pls je to pre mna velmi dolezite...
ak chces klido oplatim...diki vopred...pp
PS: sry za reklam...ale neasla som rubriku reklamy...ak ju mas tak sry asi som slepa :-)

2 Kika Kika | Web | 22. dubna 2010 v 12:49 | Reagovat

super blog

3 Uru Uru | E-mail | Web | 22. dubna 2010 v 13:30 | Reagovat

Sry ale co to tu meleš!juá jen říkám že mě Valchyna bezdůvodně blokla a ty mě říkáš že nemusím být SBé.Říkej si co chceš,kvůli Valchyničce mě opust' víš kde mě to je!

4 Uru Uru | E-mail | Web | 22. dubna 2010 v 18:26 | Reagovat

Ok,Ok.Ale já tě v Ikonkách MÁM přidanou:(

5 Noel Cold 奥羽大学 Noel Cold 奥羽大学 | Web | 22. dubna 2010 v 18:53 | Reagovat

Ahoj,Obíhám :)

6 Noel Cold 奥羽大学 Noel Cold 奥羽大学 | Web | 22. dubna 2010 v 18:53 | Reagovat

[3]: Nech jí bejt!Je to její rozhodnutí

7 Valchyna 吉澤 Valchyna 吉澤 | 23. dubna 2010 v 13:24 | Reagovat

[3]: LAMOOO 8'DDD já tě bezdůvodně blokla? Spíš důvodně xP

Jop a k článku co si napsala před chvílý na můj blog ,Uru xP  - Si LAMA, já Noel nenávidím asi už půl roku tak c oto MELĚŠ! 8''D

8 Valchyna 吉澤 Valchyna 吉澤 | 23. dubna 2010 v 13:25 | Reagovat

Ale Uru nejsem jako ty já Noel nechám na pokoji dokud si nezačne xP OMG DOSTAN JEDNOU ROZUM , alespon kvuli celymu světu

9 Vivianne-adminka Vivianne-adminka | Web | 24. dubna 2010 v 10:36 | Reagovat

Pááni no to je teda super,když se moje tři sbénka navzájem nenávidí:(((

10 Uru Uru | 24. dubna 2010 v 10:56 | Reagovat

jo nenávidí:-!.A BUDOU NENÁVIDĚT:-!

11 Uru Uru | 24. dubna 2010 v 12:33 | Reagovat

mě se tky Border Ko´lie moc líbí:-).Čteš si moje články?Ty o psech?:(

12 Uru Uru | 24. dubna 2010 v 12:49 | Reagovat

díky:).,ale o vlcích ASI nebudou články protože o tom nemám knihu víš?

13 Dyki Dyki | Web | 24. dubna 2010 v 17:07 | Reagovat

OK.... budeme FB♥

14 Zafira Zafira | Web | 25. dubna 2010 v 8:18 | Reagovat

Už se moc těším na tvůj referát:D

15 Dyki Dyki | Web | 25. dubna 2010 v 9:58 | Reagovat

Hm....!!

Jak se máš?? .♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama