Instead of trying to change your past, why don't you try changing your future?
Hopeless dreamer. Crazy with Art. Not very good writer. Freaky book-colector. Anarchist. Revolutionary. Japanofil. Running with wolves. The Dollars member. Potterhead. Hunger Games fan. Warrior in Game of Thrones. Sherlockian. I hunt demons with Supernatural. I cry over fictional boys. Fantasy lover. Otaku and Fujoshi. Wiccan witch. K-pop fan. Totally pesimistic. Farewell.
Skype: maya.ellen
E-mail: maya-ellen-goringtoon@seznam.cz (nezastihnete mě)
Facebook ~ Twitter (skoro tam nejsem)

Newest poem(song): Not So Great After All

Listening Now:
Avalanche
Elite webs:

Biography

21. dubna 2010 v 21:15 | Vivianne Nessa Ettelea
ZDROJ:epica-fansite.cz
Od té doby, co se EPICA objevila na metalové scéně, byla zachycena v cyklu studiových nahrávek, rozhovorů, ječících fanoušků, vystoupeních po celém světě a v životním stylu rock'n'rollu. Ztráta nahrávací společnosti a bubeníka v roce 2006 pravděpodobně zastavila kapelu na jejich vzestupu k vrcholku metalové scény. Ale nic není, jak se zdá. EPICA je zpět s novým mocným albem nazvaným The Divine Conspiracy (Božské spiknutí), které je začátkem nové kapitoly v historii kapely.

Symfonicko/metalová kapela v čele s Holanďankou byla založena v roce 2002. Mark Jansen odešel z After Forever a začal uskutečňovat své představy o kapele. Našel kytaristu Ada Sluijtera, basistu Yvese Hutse a klávesistu a pianistu Coena Janssena, kteří sdíleli jeho představy. Bubeník Jeroen Simons a zpěvačka Simone Simons poté doplnili kapelu. Název kapely je odvozený z alba skupiny Kamelot, někteří členové kapely jsou jejich velkými fanoušky. Ale hudebně EPICA není jen o rocku a symfonickém metalu, ale také o filmové hudbě, podobné jako skládají Danny Elfman a Hans Zimmer.

Během několika měsíců měla EPICA materiál pro nahrání prvního, úžasného premiérového alba 'The Phantom Agony' (Skrytá bolest). Album celosvětově vyšlo v roce 2003, následováno dlouhé turné. Úsilí EPICY bylo odměněno v roce 2004 cenou Essent Award (důležitá holandská cena pro talentované mladé skupiny). Zatímco turné pokračovalo po celý rok, EPICA v roce 2005 nahrála a vydala nové album 'Consign To Oblivion' (Svěřit zapomnění).Album
se dostalo na 12.místo v holandské hitparádě a udrželo se na vrcholku Top 100 po 7 týdnů. Na nové desce také hostuje Roy Khan, zpěvák a frontman ze skupiny Kamelot. S novou nápaditostí ve stejném roce spatřilo světlo světa také nové album 'The Score: An Epic Journey' (Soundtrack: Epická cesta). Toto album (objednané holandskou filmovou společností) je vlastně soundtrackem k holandskému filmu 'Joyride'. Album, vyznačující se nepřítomností kytar, bubnů nebo dokonce vokálu obsahuje hlavně instrumentální symfonické skladby. Po čtyřech letech tvrdé práce si skupina vzala čas na přemýšlení o úchvatné životní dráze kapely. A tak v roce 2006 spatřila světlo světa nová fotograficko-zvuková kniha 'The Road To Paradiso' (Cesta do ráje/Paradisa). Je to podrobný popis historie kapely ve slovech a obrazech obsahující mnoho obrázků vyfocených členy kapely, profesionálními fotografy a dokonce stovky fanoušků, kteří přispěli svými obrazy a slovy. Tato kniha vyjde společně s jedinečným bonusovým CD: nevydané skladby, živý materiál a demo nahrávky.

Rok, který začal na tak vysoké úrovni, skončil smutně, když se Jeroen Simons rozhodl opustit kapelu. Tohle byla pro kapelu hodně nepříjemná situace a tak si zve na hostování bubeníka jménem Ariën van Weesenbeek. Po stovkách show v tuctech zemí po celém světě (včetně USA, Kanady, Mexika, Argentiny, Chile, Uruguaye, Brazílie, většiny evropských zemí, Izraele, Tunisu, …) se tato kapela stává dobře pracujícím a nezastavitelným metalovým strojem. V roce 2007 EPICA podepisuje novou smlouvu s německou nahrávací společností Nuclear Blast a během roku vydává EPICA své třetí plnohodnotné album s názvem 'The Divine Conspiracy'. "Víc" je asi nejlepší slovo pro definici tohoto nového alba. Víc sborů, kytar, chórů, rychlosti a písniček. 'The Divine Conspiracy' je orientována spíše na kytary. Tentokrát byly nahrány čtyři plně kytarové skladby namísto předchozích dvou. Díky schopnostem talentovaného bubeníka Ariëna van Weesenbeeka z kapely God Dethroned, EPICA udělala víc rychlejších a složitějších písní. Jak se všemi jejich vydáními, i hudba na tomto albu byla přenesena na vyšší úroveň týmem v Gate Studiu: Saschou Paethem, Amandou Somerville a Mirem Rodenbergem. The Divine Conspiracy je více než 75 minut dlouhé a je to první koncepční album EPIKY. V podstatě se v albu objevuje hlavní myšlenka, že Bůh jako test vytvořil několik různých druhů náboženství a rozšířil je mezi lidstvo, aby se přesvědčil, zda lidé dokážou přijít na jejich pravou podstatu. Otázkou je, jestli lidstvo někdy zjistí, že ve všech náboženstvích se v jádru jedná o jedno a totéž. Album také obsahuje koncept 'The Embrace That Smothers' (Objetí, které dusí), který už jste mohli najít na 'The Phantom Agony'. Počátky tohoto konceptu ovšem najdete na albu skupiny After Forever 'Prison Of Desire' (Vězení touhy). Na závěr konceptu můžete slyšet hostující zpěv (řev) Sandera Gommanse právě z After Forever. Kruh se uzavřel, cesta pokračuje...Co je Epica pro mě????Epica je moje nejoblíbenější kapela,a nejradši mám jejich písničky Chasing the Dragon:
a Higher High:
a Safeguard to Paradise(všechny tři skladby jsou z alba Divine Conspiracy)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama