Instead of trying to change your past, why don't you try changing your future?
Hopeless dreamer. Crazy about Art. Not a very good writer. Freaky book-colector. Anarchist. Revolutionary. Running with the wolves. The Dollars member. Potterhead. I cry over fictional boys. Wiccan witch. K-pop fan. Totally pesimistic. Farewell.
Skype: maya.ellen
E-mail: maya-ellen-goringtoon@seznam.cz (nezastihnete mě)
Facebook ~ Twitter (skoro tam nejsem)

Newest poem(song): Not So Great After All

Listening Now:
Avalanche
Elite webs:

Amethysta Kapitola 1.

19. prosince 2010 v 20:06 | Vivianne |  →Amethysta←
Ano,je to tady.Ta vyjímečná chvíle opravdu nastala :D.Dopsala jsem 1. Kapitolu mojí povídky Amethysty.Dávám ji sem na blog,ale bude to jediná,protože opravdu nechci,aby mi ten nápad někdo ukradl.Takže,jestli si chcete přečíst,nechte mi tu komentář s mailem a já vám další kapitolky budu posílat...ale uvidím komu,jenom pár vybraným :) Tak tady ji máte:Připadám vám úzkoprsá? Nebo snad jako povrchní, barbinoidní blondýnka? Nejste daleko od pravdy. Tedy, tehdy to určitě byla pravda. Ne, že bych byla blonďatá, moji kaštanově hnědou kudrnatou hřívu by za blond považovat nemohl ani barvoslepý. Ale s úzkoprsou, povrchní a hlavně s panenkou Barbie by si mě na Akademii Mezinárodního Studia, Prezentace a Výtvarného umění v Las Vegas mohl někdo spojit. Ano,taková jsem opravdu bývala. A ne, teď už taková nejsem. Teda alespoň v to doufám.


Co že mě změnilo? Možná to,že jsem nedokončila střední a v šestnácti utekla z domu se svou nejlepší kamarádkou, protože se zbláznila a já nechtěla, aby se dostala do cvokhausu. Nebo taky možná proto, že jsem potkala… Ne, radši začnu pěkně od začátku.

Kapitola 1.
Byl zrovna neobvykle teplý říjnový den, pondělí 13.
Seděla jsem na umělém písku ve stínu pod stromy na školním dvoře střední školy Akademie Mezinárodního Studia, Prezentace a Výtvarného umění v Las Vegas a povídala si
s kámoškama. Moje dokonalá nejlepší kámoška May právě rozebírala milostný život naší úhlavní nepřítelkyně Christelle Sulleyové. Pěkně dlouho se zastavila u téma velikosti jejího poprsí, a za slova,která přitom padla, by se nemusel stydět ani dlaždič.
Aby bylo jasno, tahle škola, zkráceně AMSPVU a pro studenty Amska, je jednou z nejprestižnějších výtvarných škol v USA a je plná rozmazlených studentů z rodin, které si studium na kampusu této kategorie mohou dovolit. Jsou to všichni Barbínky a Kenové, do jednoho praví od Mattela, teda až na nás tři, nejlepší kamarádky. Na Akademii vždycky platilo za to, že Eleni Shatterová, Maybelle Vansová a Trish Scarfová jsou ,,out" a nemůžou si dovolit koupit si ,,z fleku" Bentleyho nebo Porsche. My tři jsme se na tuhle školu dostaly spíš náhodou, a to proto, že Mayin otec je bratrancem ředitele Longa. Dohodl se s ním, že May bude na Amsku chodit zadarmo.
Když to pan Vans zdělil své dceři, neskákala radostí, jak očekával, ale dupla si, že jestli někam půjde, tak jedině se mnou a Trish. Thomas Vans si poraženecky povzdechl, ale jako obvykle s mírně rozmazlenou dcerunkou nic neudělal. A tak jsme si sbalily kufry a 1.září šup na internát. Kampus je rozlehlý a opravdu krásný, škola je naprosto luxusní, takže jsme moc dlouho neváhaly.

Z úvah o úkolu do IVT mě vytrhla May.
,,Jo a víš už Eleni,že ta blbka Sulleyová se včera vyspala s Chacem přímo v kabinetu? Myslím,že někdo by to měl nahlásit." řekla a upřela na mě safírově modré oči.
Carl Chace je náš učitel estetiky. Je mladý, blond a většině Barbies na škole přijde ,,k sežrání". Já na něm teda nevidím nic zvláštního.
,,Fakt?"zamračila jsem se nedůvěřivě. ,,A máme důkazy?"mrkla jsem přes mřížku vlasů na Trish. Usmála se a pohodila tmavou hřívou.
Trish je černoška, její rodiče se přistěhovali z Keni. Je strašně hezká, trochu potřeštěná a oplývá zdánlivě neutichající energií. Já jsem po mámě napůl Italka a s mojí snědou pletí docela zapadám mezi obyvatele slunného Las Vegas. May je čistokrevná američanka, narodila se tady, je platinově blonďatá a až nezdravě bledá, i když jí bledá kůže rozhodně sluší. Trish zamávala černočernýma řasama a odpověděla svým nezaměnitelným přízvukem.
,,Mááme. Franziie Doouglasová je natočila. Bluueberrym. Což mi připomínáá…"protáhla a zalovila v kapse svých jeansů značky Calvin Klein a vytáhla na světlo svůj nový mobil. ,,Blueberry jsou nejlepší."prohlásila sebevědomým tónem, kterému s May říkáme přesvědčovací a zamžourala na obrazovku. Natáhla jsem se k ní a dlaní udělala clonu, aby si mohla přečíst zprávy. Obdařila mě za to sněhově bílým úsměvem v čokoládovém krému.
,,Kdo píše?"Zeptala se jí May a upírala pohled na obrazovku.
Trish roztála a zachichotala se. ,,Jazz.No víte který, ten blonďák ze septimy. Je naprosto úžasný, ne jako ti cukrouši typu Justin Bieber, tenhle vypadá přesně jako Alex Pettyfer. Mmmm."
Nevšimla jsem si, že by v septimě byl nějaký kluk podobný tomu nádhernému, dokonalému blonďákovi, a to už je co říct, protože blonďáky fakt nemusím, ale mlčela jsem. May si to nejspíš myslela taky, protože hned jakmile Trish přilepila svůj půvabný pohled k obrazovce a začala horlivě textovat se svým novým objevem, zašklebila se na mě a pak obrátila oči v sloup. Pak se zahleděla někam za mě, vyvalila oči a naznačila mi, abych se otočila. Já to samozřejmě udělala,ale nejdříve mi nedošlo, na co tak zajímavého se mám podívat.
,,A heleme se, není tohle náhodou ten tvůj Pettyfer?"Šťouchla May do Trish a ta na ni vyvalila oči.
,,KDE?"
May ukázala směrem ke vchodu. Zamžouraly sme a opravdu, blonďatý hezounek, který ale rozhodně nebyl tak hezký jako Alex, s blond krasavicí kolem krku a iPhonem v ruce spěchal k protější budově, odepisoval Trish a hned vzápětí strčil dost nechutným způsobem blondýně jazyk do krku. Trish chvíli nic neříkala, což bylo jevem nám pilným (ha,ha)
studentům známým jako klid před bouří, pak se naježila jako kočka, vyskočila na nohy a začala si to rázovat k ,,Jazzovi". Ani jsem se mu nedivila, že když si jí všiml, pustil blondýnu a začal couvat.
,,A jéje."povzdychla jsem si a bezradně rozhodila ruce. ,,Co teď?"May se mrkla na svoje hodinky a pokrčila rameny.
,,Za pět minut nám začíná IVT a já musím ještě na wc, takže padáme."popadly jsme naše a Trishinu tašku a pádily k záchodům. Zaúpěla jsem, protože před kabinkami stálo asi pět primánek. May se nad tím nerozčilovala, sjela mě povýšeným pohledem a normálně je předběhla. Už jsem vám řekla že se občas chová jako pěkná mrcha? A že mně to vůbec nevadí?
Hodila jsem omluvným pohledem po primánkách, které se netvářily zrovna přátelsky a proklouzla za May na záchody. Zůstala jsem stát u umyvadel a vytáhla lesk na rty. Maybelle se na mě usmála skrz svoje dokonale rovné blond vlasy a vklouzla do jedné kabinky,
kupodivu prázdné.
Nezamkla za sebou, samozřejmě. Počítala s tím, že každou primánku od jejích dveří vyhodím. No jasně. Jak jinak.
Potírala jsem si rty leskem s třešňovou vůní a čekala. Trvalo to dlouho, hodně dlouho. Náhle se z kabinky ozvalo děsivé zavřísknutí.
To mě vyděsilo, obzvlášť potom, co se celá řada kabinek otřásla, jako by zevnitř do dveří narazilo něco hodně, hodně těžkého. Primánky samozřejmě zaječely a daly se na útěk. Brzy zmizely za rohem a studenti na chodbě se za nimi zvědavě podívali. Bylo mi jasné, že za chvíli sem nakráčí ředitel a to jsem nemohla dopustit. Zašmátrala jsem po klice a nahmatala těžký mosazný klíč. Zavřela jsem a zamkla dveře ven a otočila jsem se ke kabinkám. Chvíli jsem zaváhala a pak jsem natáhla ruku po klice a zmateně jsem se zeptala: ,,May?Stalo se něco?"
Nic. Chvíli bylo ticho. Byla jsem naprosto mimo a vůbec nic jsem nechápala.
,,May?"Zkusila jsem to znova. Z kabinky se ozvalo tiché zasténání.
,,Eleni?"Její hlas bylo sotva slyšitelnější než šepot a měl podivně bublavý podtón. Z tónu jejího hlasu jsem poznala, že buď zvrací a nebo má hlasivky plné vody. Ani jedna z těch možností se mi nijak nezamlouvala. Ale hlavně,že se neutopila v záchodové míse…a nebo ano? Je tohle ta příčina zvláštního přízvuku jejího hlasu? Radši nemyslet.
,,May,copak se stalo?"
Moje nejlepší kámoška se chrčivě nadechla. Já jsem náhle ucítila ve vzduchu povědomý pach. Pach železa. Nemohla jsem si vzpomenout, co tenhle pach způsobuje. Ale měla jsem zlověstný pocit, že jahodová zmrzlina to nebude.
,,Jdi pryč Eleni…" ten hlas jsem vůbec nepoznávala. Maybelle zněla jako mrtvola. Doslova.Měla jsem sto chutí ji poslechnout, odemknout a utéct do třídy.
Ale nemohla jsem ji tady nechat.
,,Ani náhodou. Otevři May a hned."
Měla jsem silný pocit, že mě poslechne, a v tu chvíli se rozdrnčel zvonek. Skoro ve stejnou chvíli zalomcovala klika dveří. Naštvaně jsem zavrčela: ,,Obsazeno. Běžte na kluky."
Zpoza dveří se ozval tlumený smích.
,,Eleni odemkni. To jsem já."
Odemkla jsem a pustila Trish dovnitř. Prosmýkla se kolem mě s ladností kočky a já jsem si všimla, že nemá zkřivený ani vlásek. Jako by zrovna nefackovala o dvacet centimetrů vyššího kluka, který navíc, mám ten dojem, hraje v místním týmu ragby. Podmračeně se rozhlédla a pokrčila rameny, přičemž se jí roztančily její drobounké černé kudrlinky.
,,Proč se tu vůbec zamykáte?"
,,May je uvnitř."
,,No a to je důvod se zamknout? Budem mít průšvih a…co to tady tak divně páchne?"
,,Trish, May se něco stalo. Zamkla se a nechce mi říct, co jí je. Chrčí a bouchá do dveří. A taky dost děsivě ječí."
Trish naznačila prstem kroužek kolem spánku a tázavě zvedla jedno obočí. Zamračila jsem se na ni a ona se usmála. Když ale uviděla můj výraz, úsměv na tváři jí ztuhl. Ukázala na kabinky a já jí naznačila, ve které je May. Než jsem ji stihla zarazit, napochodovala ke dveřím, zalomcovala klikou a když to nešlo, zabušila na dveře a přikázala: ,,Otevři May a hned."
,,Prosím Trish….jdi pryč…" May šeptala a bylo poznat, že brečí. Podívala jsem se na Trish a ta jenom pokrčila rameny.
,,May jestli nám neotevřeš, nezjistíme co se stalo a nemůžeme ti pomoct."zkusila jsem to. Zase bylo ticho a pak se Maybelle ozvala.
,,Tak já otevřu.A-ale muže tady být jenom Eleni.Prosím…" hlas ji vynechal.
Trish už otevírala pusu na protest, ale pak ji zavřela a kývla. Popadla svoji tašku a odemkla.
,,Omluvím vás z IVT. Zatím."
Odešla a já za ní okamžitě zamkla. Potom jsem zamračeně zalomcovala klikou od Mayiny kabinky. Neznámý pach ještě zesílil. Zatočila se mi z něj hlava.
,,May otevři už,Trish už je pryč."
,,Opravdu?"slaboučký hlas mojí kamarádky zněl vystrašeně a nejistě, zároveň jsem v něm ale zaregistrovala i cosi temného. To mě dorazilo.
,,Lhala jsem ti snad někdy?"
,,N-ne.Eleni, já….Nevím co se se mnou děje…Já…."
Došla mi trpělivost. ,,Co?"
,,T-Teče mi krev."
Na malou chvíli mě napadlo, že May dostala menstruaci. Jasně, byla to hloupost, pokud vím, tak to dostala ve třinácti. Pokud mi teda celou tu dobu nelhala, ale nevidím důvod proč by to dělala. Zároveň jsem si uvědomila, že ten podivný kovový pach co celou dobu cítím je krev. ,Zatraceně, co se to tady děje?' Pomyslela jsem si.
,,Tak teda otevři a já se na to podívám, May. Odemkni."
Ozvalo se cvaknutí zámku a tiché varování: ,,Nelekni se El."
            Chvíli jsem zaváhala, ale pak jsem se nadechla a otevřela. Hned jsem toho zalitovala.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zake Zake | Web | 20. prosince 2010 v 7:47 | Reagovat

Jooo Maybelle! Maybelle! Eleni!!!

2 Lady Vivianne Lady Vivianne | 20. prosince 2010 v 9:48 | Reagovat

[1]: Loool

3 Keta Keta | Web | 20. prosince 2010 v 17:35 | Reagovat

wowkarka@seznam.cz

Prosííím, musíš mi HNED poslat pokračování, jinak začnu nedočkavostí lézt po stropě!!! :DDDDD

4 Lady Vivianne Lady Vivianne | 20. prosince 2010 v 19:22 | Reagovat

[3]: OK,ale na pokráčko si ještě počkáš :D

5 Keta Keta | Web | 20. prosince 2010 v 21:58 | Reagovat

[4]: *Začala lézt po stropě* :DD

6 Casion twoje SBééééčko!!! Casion twoje SBééééčko!!! | Web | 21. prosince 2010 v 14:25 | Reagovat

jj jé weľmi pekné  =D

7 Lady Vivianne Lady Vivianne | 21. prosince 2010 v 14:46 | Reagovat

:D

[6]: jestli chceš,můžu ti poslat i další kapči :D

8 Rabe Rabe | Web | 21. prosince 2010 v 22:56 | Reagovat

nádherná povídka, ze začátku to na mě působilo obyčejně americky, ale ten konec, skvělé, moc se ti povedla

9 Zake Zake | Web | 22. prosince 2010 v 15:51 | Reagovat

[8]: Vivianne je prostě božíííí!!! Umí psát jako nikdo jiný!! A Amethysta je ta nej knížka, jakou kdy uvidí svět...

10 Lady Vivianne Lady Vivianne | 22. prosince 2010 v 18:17 | Reagovat

[8]: hehe děkuju Rabe :D JO,chtěla jsem aby to tak působilo :)

[9]: děkuju!Ale PUD je taky super!

11 Zake Zake | Web | 23. prosince 2010 v 7:58 | Reagovat

[10]: ale ani zdaleka jako Am. :D

12 Lady Vivianne Lady Vivianne | Web | 23. prosince 2010 v 9:47 | Reagovat

[11]: Ale jo!Taky je to originální

13 pegasusdreams pegasusdreams | E-mail | 30. prosince 2010 v 17:21 | Reagovat

Super!!!Eleni!!!

14 Lady Vivianne Lady Vivianne | 30. prosince 2010 v 17:44 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama