Farewell.

Říjen 2011

Měsíční chvástačka

31. října 2011 v 23:54 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Memes←
Konniciwa, mina :3
O Genki desu ka?


Je poslední den v měsíci, 31.10.2011. Ano, přeji všem japoncům i nejaponcům hezký Samhain/Halloween, je jednom co slavíte či neslavíte.

VAROVÁNÍ: Pokud v následujícím článku najdete nějaký nesmyslný výplod mojí porouchané mysli, je to tím, že jsem už tři dny po sobě nespala. Coffee and Cola *smirk*. Důvod je Death Note, a dál se k tomu nebudu vyjadřovat.


Tohle je první meme ve stylu In My Mailbox, nebo spíš meme od Judit, Měsíční chvástačka, které dělám. A ano, chtěla jsem to udělat formou videa (bez komentáře). Vzhledem k tomu, že i na třetí pokus začal Windows Movie Maker po pár minutách neodpovídat, tak jsem mu řekla sbohem a skončil doslova v koši. Xó. Říkejme teda tomu raději Měsíční chvástačka, protože protentokrát to budou jenom obrázky :)

Rozdělila jsem knihy na tři skupinky, protože jich bylo opravdu hodně ( moje úchylka na kupování knih právě zajásala, ještě je teď všechny přečíst. ), a to na České knihy, Recenzní knihy a Anglické knihy.

České knihy


Tady je stručný popis ke každé (zleva):

Sapphique (Incarceron #2) - Catherine Fisherová
Tuhle knížku jsem přečetla, když jsem byla v nemocnici a moc se mi líbila. Protože to byla druhá a poslední kniha série, můžu posoudit, že obě knihy si zaslouží 9,5 bodů z 10.

Luxus (Luxus #1) - Anna Godbersenová
Na tuhle knížku se moc těším, už jsem si ji chtěla koupit dávno, ale nevím proč, nekoupila ^^. Dneska jsem byla v knihkupectví, a neodolala jsem :). Určitě bude skvělá.

Hladová přání - Tereza Matoušková
Tahle knížka mi přišla poštou a už jsem udělala recenzi, tak se k tomu nebudu více vyjadřovat. Recenze je tady: http://wolfsdream.blog.cz/1110/hladova-prani

Zlodějka knih - Markus Zusak
Upřímně, ani nevím, proč jsem si dneska koupila české vydání, když mám anglické. Prostě jsem asi chtěla mít tuhle knížku i v češtině... Každopádně je to hardback, což mě potěšilo. Je ale o hodně hrubší než EN verze.

Muka (Pád #2) - Lauren Kateová
Tuhle knížku už jsem přečetla a chtěla jsem napsat recenzi, ale jaksi se mi do toho nechce. Moc se mi totiž nelíbila. Podlě mně byla neskutečné klišé a jediné, o co v celé knížce jde je Luceina sobeckost a Danielova sebestřednost. Očekávala jsem od toho víc, první díl byl o 100% lepší. Uvidím, jak dopadne 3.

Recenzní knihy

Tohle jsou knihy, které jsem obdržela z nakladatelství ke zrecenzování.

Tentokrát začnu zprava :D

Když uvěříš (Věřit #1) - Jessica Inclán
Tohle je knížečka, kterou momentálně čtu a zatím se mi moc líbí, je to takové pohodové čtení s kapkou sexuálního podtextu a s nádechem harlekýnek. Nesnáším harlekýnky. Ale tohle se mi moc líbí :D.

Máš proč věřit (Věřit #2) - Jessica Inclán
A druhý díl trilogie. Snad se k němu dostanu brzo Oo.

Procitnutí (Lovkyně snů #1) - Lisa McMannová
Docela neohrané téma, slušné hodnocení a její velikost mě donutily si ji nechat poslat :D Už se moc těším, až se na ni vrhnu!!!

Anglické knihy


Unearthly - Nadpozemský (Unearthly #1) - Cynthia Hand
Tuhle jsem opravdu moc chtěla. Už jsem do ní tak trošku nakoukla a musím říct, že rozhodně nelituju. Je to knížka s andělskou tématikou a to já ráda :D (Upíry už ne! :P)

The Book Thief - Zlodějka knih - Markus Zusak
Jak jsem psala výš, tuhle knížku mám dvakrát, jak česky, tak anglicky. Ne, že by ta angličtina byla těžká, ale chtěla jsem mít tu "novou klasiku západního světa" doma i česky. Možná ji dám kamarádce, možná udělám giveaway. Uvidím.

The Iron King - Železný král - Julie Kagawa
Tahle knížka se mi zalíbila hlavně kvůli tématice (Víly! :D) a díky slibnému mužskému charakteru, který se má objevit v knize (AshAshAsh! :D ani nevím kdo to je a už jsem do něj blázen, celá já).Tahle angličtina je navíc hodně lehká, takže doporučuji pro někoho, kdo by s čtením EN knih chtěl začít.


Tak, tohle je tentokrát všechno. Když jsem měla ale v ruce ten foťák, tak jsem vyfotila i knihovničku... Jenže nějak se mi teď nechce připojit, takže bohužel :D

Sayonara, mina san!
Viv.

Vánoční soutěž o knihy - hlasujte

28. října 2011 v 3:10 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Blogerino←
Konniciwa!

1.12 startuje nová soutěž o knížku, s názvem Vánoční. :)
Téma ještě prozrazovat nebudu, bude to složitější soutěž než ta nynější (protože půjde o knihu úplně novou) a vítěz bude jen jeden, zato si cenu můžete vybrat vy! Stačí zahlasovat dole v anketě, která z uvedených knih se vám líbí a o kterou byste chtěli soutěžit. Tady jsou ceny:

Pokud se vám nějaký titul líbí, zahlasujte pro něj, abyste ho pak v prosinci mohli vyhrát!

Sayonara.

2. Narozeniny a příběh mého blogování

28. října 2011 v 2:40 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Blogerino←
Ohayou Gozaimasu!
Mám pro vás jednu nedůležitou a bezvýznamnou zprávu, a to:

Dnes, 28.10. 2011 slaví můj blog svoje 2. narozeniny.


Předtím, než vás "obdaruju" nějakou blbůstkou, jako úryvkem z Ametysty, obrázkem nebo jakousi povídkou, vás musím potrápit nějakým superzvláštím a extradlouhým článečkem, samozřejmě.Tak mě napadlo, že bych mohla sem na blog šoupnout nějakou historii svého blogování :D.
Tenhle blog, http://wolfsdream.blog.cz rozhodně nebyl můj první. Předcházely mu spousty jiných blogů, některé jsem měla pár měsíců, některé jen pár týdnů a některé dokonce dnů. Pokusila jsem se vyhledat pár z nich a co nejstručněji vám tady ukázat, jak jsem se změnila z Barbie Miss kopírování do tak trošku Gothic knihomolky se závislostí na japonštině. Rozhodla jsem se to rozdělit na 3 jakési fáze. Všechny blogy určitě nenajdu, ale pokusím se najít jich co nejvíc.

PS:Za obsah, který na mých starých blozích najdete neručím, a nechápu sama sebe, proč se veřejně vystavuju tomuhle ponížení :D.

FÁZE PRVNÍ: BARBIE MISS CTRL+C

Mým úplně prvním blogem byl:

Založila jsem si ho 17.2. 2007. ANO, bylo mi necelých 11. ANO, nebyla jsem vlčice, ale dráček. Mám ten dojem, že jsme si ho zakládaly společně s kamarádkou Nelčou (její blog byl, tuším, n-e-l-i-n-k-a.blog.cz, ale už ho smazala) a tak začala moje posedlost blogařením. Prosím pochopte, že v té době jsem byla osobnost podobná růžovému smétáku a všechno, po čem jsem toužila, bylo být POPULÁRNÍ. Takže moje největší kamarádka v té době byla přetvářka. A zkratky ctrl+c a ctrl+v. Pokud se proberete těmi málo články, které v tom 6-ti měsíčním intervalu, kdy blog fungoval vznikly, zjistíte, že jsem byla prakticky neschopná stvořit cokoliv vlastního. Možná až na zoufalá volání o popularitu, jak lze například vysvětlit tenhle článek: http://d-r-a-c-e-k.blog.cz/0702/komentare . Neoriginální a neosobní články, jako fotky Anastacie (vždyť já ji nikdy neposlouchala!) a články typu "bleskajda" atakdále.

Tahle fáze naštěstí netrvala dlouho, ale vytrvale se cpala i do jiných blogů, které jsem měla později. Vždycky jsem za snahou udělat můj blog populárním začínala tím kouzelným ctrl+c... Doufám, že jsem to už opravdu překonala.
Jak jsem řekla, můj první blog jsem přestala používat o 6 měsíce později od jeho založení, 13.7. 2007 na něm má aktivita definitivně skončila. Díkybohu. Obávám se ale, že druhý fáze nebyla o nic lepší.

FÁZE DRUHÁ: HUMANITNÍ BLOGERKA SE SPOUSTOU VOLNÉHO ČASU

V další fázi mé blogerské kariéry se ze mě stala holka s OBROVSKOU chutí pomáhat lidem. Snažila jsem se vytvářet blogy pro ostatní, a kvůli tomu vznikly KUPY blogů, kterých jsem většinou do týdne nechala. Střídala jsem povahy stejně jako blogy, někdy jsem se snažila zachránit svět ( dobře, to je možná ušlechtilé), jako na tomto webu:
Někdy jsem se hrozně moc snažila poskytovat informace, jako tady:
A někdy jsem chtěla vytvořit portály pro lidi, kteří nemají nic na práci:
Dokonce jsem se pokusila i o prodej vlastních šperků:
A nesmírná spousta dalších.Mám silný dojem, že pod mojí taktovkou vznikly i online Bradavice, ale to si nejsem jistá. Těch blogů bylo tolik, že už si 90% z nich nepamatuju, nebo jsem smazala.
Tyhle blogy vznikaly většinou v roce 2008, o prázdninách a svaluji to na přemíru volného času, jinak si to vysvětlit nedokážu. V té době jsem nejčastěji používala přezdívku Maya, tak jsem si tehdy říkávala.

FÁZE TŘETÍ: SVĚTLO NA KONCI TUNELU ANEB VIVIANNE SE VZPAMATOVÁVÁ

Ano, nyní budu mluvit už o té světlejší stránce mého blogování. Tahle fáze se už skoro úplně odprostila od pitomého barbie a neoriginálního kabátu a přeskočila na osobnější, temnější a mnohem rozumnější (je-li možno mou osobu považovat za rozumnou) notu. Tahle fáze začala nejspíš v té době, kdy jsem se začala zabývat magií, energií, aurou a tajemnem a nadpřirozenem celkově. Mohla bych říct, že začala, když jsem si založila tenhle blog, ale to není pravda. Ve skutečnosti to začalo ještě o rok dřív a prolínalo se to s fází 2 - začalo to totiž mým 2. největším blogovým projektem, a to blogem:
Tenhle blog má pro mě pořád jistou nostalgickou hodnotu, a je zvlástní, protože se tam kombinuje barbie styl 1. a 2. fáze a tajemno styl 3. fáze. V rubrikách (a že jich je!) najdete pod rubrikou "MAGIE" rubriku "MEĎANCI A SPOL". Sice mě to svým způsobem odpuzuje, ale blog pro mě má srdeční hodnotu, a navíc zažil dobu, kdy jsem přešla od jména Maya ke jménu Nessie a pak k Vivianne. Kombinací Nessie a Vivianne pak vznikla Vivanessa, moje vlčí fursona.

A po Maycinblogu vznikl tenhle, můj nejmilovanější

http://wolfsdream.blog.cz

Sice jsem tady taky začínala kopírováním, ale už to nebylo tak hrozné jako předtím... A pak jsem se snad vylepšila na plnohodnotnou autorskou blogerku :).

Od té doby, řekla bych, se všechno moje blogování o dost zlepšilo. Pořád mám trošku úchylku na zakládání blogů, ale snažím se na nich být aktivní a jsou většinou o normálních tématech.

BLOGY KTERÉ JSOU MOMENTÁLNĚ MOJE VEDLEJŠÍ A AKTIVNÍ:

Můj sesterský blog:
- kde se zabývám mojí literární tvorbou

Moje dva blogy, které jsem založila se setřičkou Allison:
- kde rozebíráme různé záhady dějin lidstva
- na které jsem už dlouho nebyla, ale zabýváme se tam přírodní magií :)

Můj blog s Zakerai:
- který je nečekaně o našem milovaném anime Fairy Tail :)


Tak, tohle by byla historie mojí blogové tvorby. Doufám, že vám z toho nerupla hlava :)

Tak přeji všechno nejlepší, wolfsdream a děkuji ti, že tě mám Mrkající Taky děkuji všem mým sb, starým i novým, za to, že sem pořád ještě chodí a čtou to tady.

Sayonara,

Vaše vlčice Vivianne Nessa Ettelea Maya Ellen Telemnar - Goringtoon. Hai.

Meme - On My Wishlist (2)

28. října 2011 v 0:48 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Memes←


Konniciwa, mina-san!
Tak přešly týdny a já se rozhodla udělat další meme, opět On My Wishlist. Snad se bude můj výběr líbit. Tentokrát se bude jednat o knížky na prosinec, chtěla jsem to Meme dělat až v listopadu, ale mám na to nějak náladu :).

1. Delirium - Lauren Oliver
Po téhle knížce už pokukuji pěkně dlouho. Hodně mě zaujala anotace a námět, je to opět něco nového a neokoukaného, takže se moc těším, až si ji přečtu.

2. Oškliví - Scott Westerfeld
Další knížka, kterou si chci už nějakou dobu přečíst a ještě jsem se k tomu nedostala. Určitě bude skvělá, Scott Westerfeld píše dobře, jak jsem se mohla přesvědčit u Leviathanu.

3. Anna And The French Kiss - Stephanie Perkins
Na tuhle knížku mám doporučení od kamarádky Zafiry a jsem přesvědčená, že bude super. Hodnocení na Goodreads teda vypadá skvěle. Uvidím :)

4.Dearly Departed - Lia Habel
Na téhle knížce mě zaujala jak anotace a žánr, tak i pěkná obálka a hodnocení. Určitě si musím pořídit!

5. Matched - Ally Condie
O téhle knížce jsem toho už hodně slyšela. V recenzi u Abyss dostala 10 bodů z 10, a to je vysoké číslo, tak uvidíme, co se z té knížečkys vyklube. :) (ehmm knížečky? má 360 stran!)

6. Levá Ruka Boží - Paul Hoffman
A nakonec jsem si vybrala i jednu českou knížku (Páni, fakt? :O). Taky jsem o ní slyšela a navíc vím, že se líbila Casion, tak ji zkusím... Určitě bude super. 
Knihy na RC:
Z knih na recenzi mě zaujala hlavně první kniha ze série Percy Jackson - Zloděj Blesku. Miluju ten film (a Logan Lerman je neskutečně KAWAII!)

Tak, to jsou knížky,z nichž některé si hodlám pořídit v prosinci. Nevím které a nevím kolik, uvidím podle času a financí.
Asi se divíte, proč tolik čtu v angličtině. Mám k tomu 3 důvody:

1. Procvičuju si tak jazyk, který mám mimochodem moc ráda
2. Je vždycky lepší číst knihu v originále, překladatel ji může zkazit
3. JSOU O DOST LEVNĚJŠÍ. Zvlášť, když je kupuji na www.bookdepository.com, kde se neplatí poštovné.

To s tou cenou mě vážně štve. V Americe mají knížky tak neskutečně levné, že pokaždé jak vidím ceny, zezelenám žárlivostí. Pak se nejde divit, že mají kníhovny velikosti The Story Siren (její je neuvěřitelná, chcete-li si taky zažárlit, koukněte se na tohle video: http://www.youtube.com/user/thestorysiren#p/u/42/WTNiBpCYYpk a nutno podotknou, že je to staré skoro rok).

Vezměme si například Sukubu od Richelle Mead. U nás je běžně prodávána za 249 Kč. Na bookdepository je k sehnání za cca 123 Kč. A mohla bych jmenovat dále.

Pokud nechcete za knížky moc utrácet, ale vaše angličtina není na úrovni, kdy byste si mohli dovolit číst knihy v AJ, doporučuji pak stránky:

http://beletrie.eu

Jsou tam knihy za podstatně levnější ceny, musíte ale počítat s poštovným 70 kč a balným 12 kč, takže vyplatí se kupovat několik knih najednou.

Tak, to by ode mně dneska bylo všechno. (Dneska? Začala jsem psát tenhle článek 27. 10 a skončila 28. 10. Oo)

Tak se loučím,
Sayonara, mina-san!


Hladová přání

27. října 2011 v 22:55 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Recenze←
Autorka: Tereza "Temnářka" Matoušková
Autorka obálky/ilustrací: Alena "ajinak" Kubíková
Počet stran: 100
Vazba: Paperback

Oficiální anotace:

Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.
Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.
Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?


Ách ano, na tuhle opravdu miniaturní knížečku jsem se moc těšila, a když mi přišla, tak jsem doslova skákala radostí. Četla jsem něco málo z Temnářčiny tvorby a tak jsem už předem věděla, že píše opravdu dobře. Tahle knížka pro mě byla trošku tajemstvím, protože z anotace jsem toho moc nevyčetla, a proto jsem se na ni těšila snad ještě více. Když jsem ji našla ráno ve schránce, během asi tří hodin jsem ji měla přečtenou. Hrozně mě nadchl žánr - propracované temné fantasy s mírně lehchtivými scénkami.

Holčička Jukata je malá schovanka velekněze Atalana, a trošku zlobidlo. Není divu, že ji potkává jedno trable za druhým. Když se například objeví v podzemí kláštera Tark Itlen příšerky, nějací Chapadlatci, prostě musí potkat a dát se do řeči se záporňákem jménem Cukrátko. Naivní holčička, jakou je Jukata, snadno přistoupí na nabídku výměny vlastní (a naprosto nadbytečné) krve za jakéhokoliv přání, které ji napadne a sotva si uvědomí, že se jí to může pěkně vymstít. Cukrátko je navíc pěkně prohnaný a dobře ví, jak otočit věci ve svůj prospěch. A zatímco jeho kamarádi z podzemí tropí za zdmi kláštera pořádnou neplechu, on pomalu stahuje Jukatu do horoucích pekel...

Příběh se mi neskutečně líbil, a když jsem knížku dočetla, napadlo mě jediné: "To už je vážně konec? (fňuk)". Rozhodně si musím pořídit i zbylé dvě Temnářčiny knížky, Branou snů a Dnes se neproměňuj. Temnářka prostě psát umí, to jsem zjistila z těch několika povídek, které jsem četla na jejím blogu, a to byl taky důvod, proč jsem si HP u ní koupila. Její přelouskání mě v tom jedině utvrdilo. Knížka má spád, spoustu skvělých situací, u kterých jsem zadržovala dech a dokonale načasované zvraty. Postavy jsem si oblíbila všechny, až na Jukatu a Cukrátka (je Cukrátko vůbec postava? :D). Jukata je podle mě až moc dětinská (ne, že by to byla chyba autorky, to já takové povahy nesnáším) a Cukrátko je ZLÝ. :D Ano, to je ten důvod. Jinak zbožňuju FEMORIANA, a mám ráda i Zorenu, Kerdeu, Atalana... prostě všechny :D Musím co nejdříve udělat nějaký Fan Art.
Negativní věc na HP je to, že jsou TAK krátké :). Ale chápu autorku - taky píšu knížku, což asi víte, a za více než půl roku mám napsaných 150 stran x(. Ale to sem nepatří.
Musím dát zasloužené:

Závěrečné hodnocení: 10/10

Ilustrace je z Galerie Temnářky

Info k soutěži

27. října 2011 v 12:07 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Blogerino←
Konniciwa!!!

Jenom bych chtěla přidat nějaké nové info k soutěži o knihy, více podrobností najdete tady: http://wolfsdream.blog.cz/1110/soutez-o-knihy

Hlavní změna, co jsem udělala, je že jsem přesunula datum trvání a to z 31.10 na

30.11.2011

Je to proto, že pár lidí to ještě nestihlo a možná se přihlásí ještě někdo. A druhá věc, je to, že mě hodně lidí požádalo o e-mail, a mně došlo, že ho bůhvíproč nemám nahoře mezi dalšími kontakty, tak ho tam přidávám a je:

maya-ellen-goringtoon@seznam.cz

Tak to je zatím všechno, doufám že se ještě někdo přihlásí :3

Sayonara, Viv.

Everyone :D

21. října 2011 v 22:44 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Kresby←
Konbanwa, mina!!!

Tak jsem dokončila jisté obrázky k Ametystě a dala jsem něco dohromady, tak se s tím chci pochlubit :D Jsou to 4 hlavní postavy a nejvíc se mi podle mě povedli May a Jeff (oba na pravé straně). Tady to je:

Jsem tu!

21. října 2011 v 15:49 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Blogerino←
Konniciwa, mina! :P
Genki desu ka?


Ano, jsem opravdu zpátky doma...
Co vám budu povídat, byla to hrůza a odpor a ještě teď jsem naježená z toho hnusného prostředí... Nemám ráda když jsou na mě lidé přehnaně hodní, ble. A samozřejmě, moje utrpení zdaleka nekončí, že ano... V úterý tam totiž v sedm ráno mažu zas, na celý den, protože našli jistou věc a "chtějí si ji ověřit"... Omlouvám se, že si vám tady takhle stěžuju, jenom mě to trošku rozrušilo... Zjistili mi totiž alergii na lepek, což znamená žádné normální pečivo, žádné nudle, žádné omáčky... A to mě hrozně štve. Ale jinak jsem až na pár vpichů v pohodě... Nakonec i to odebírání té kostní dřeně byla docela sranda (halucinace ze sedativ, hihii)...

Jinak jsem fakt ráda, že mi tento týden přišly obě knížky ze zahraničí, které jsem si objednala, a to Unearthly a The iron king. Moc se na ně těším :3

Jinak jsem ráda, že jsem konečně doma a nemýt umyté vlasy, tak pádím ven :P

Zatím nemám co psát dál, tak zatím mizím :D

Sayonara, mina!

Just leaving...

16. října 2011 v 12:26 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Blogerino←
Konniciwa, mina!!!
Genki desu ka?

Dlouho jsem se neozvala, já vím... Omlouvám se, bylo to teď pro mě trošku hektické (jak příjemné, když vám doktorka oznámí, že každou chvíli můžete umřít, a že celý příští týden budete kysnout v nemocnici, že?).

Teď se ale budu snažit to napravit...
Co je u mě nového? No kromě výše zmíněné "novinky" jsem akorát začala sledovat Death Note, stačila opět fall in love with fictional character... že to není možné? Ale ano, to setsakramentsky možné je...

Tak to dopadne, když se někdo zblázní....

Nevadí. Jedna z nejdůležitějších věcí, které vám chci dneska sdělit, je to, že budu mít prakticky týden volna, který mě vůbec netěší... Jdu totiž do po***** nemocnice, a budou tam do mě všelijak rýpat, šťárat, brát vzorky, dělat rentgeny, ct, atd... A pokud se "zadaří" tak i odebírat kostní dřeň (jauvajs). Taky mi bylo sděleno, že můžu každou chvíli umřít, a to jenom proto, že mám málo železa v krvi?! Přijde mi to jako nesmysl, a vůbec se mi tam nechce... Ale alespoň budu mít čas na čtení, a hlavně psaní! Takže to je pozitivní...

Číst budu mít co, v pátek jsem:
1) koupila Muka a Sapphique
2) obdržela Hladová Přání (které už jsem ale přečetla :D)
3) půjčila si Na větrné hůrce

A navíc dneska za malou chvíli jedu do obchodu, kde si chci koupit anglický originál The Book Thief (Zlodějka Knih), plus bych příští týden měla obdržet minimálně 5 knih, pokud se teda v poště nezatoulají. Takže se určitě nudit nebudu, navíc si beru notebook, takže budu i online :). Nemusíte se teda bát, že vás připravím o recenze, nebo tak něco.

Jenom tak okrajově, nakreslila další! Ilustrace k Ametystě, tady jsou(kdyby někoho zajímalo, jak vypadají postavy):

Gomenasai, ale žádné obrázky za následující týden nepřibudou - tablet si tam fakt neberu :D
To bude asi všechno, musím se jít chystat, tak se mějte hezky a příjemné čtení, psaní, počítání...

Sayonara, mina-san!!!
Vaše Vivi-chan.

Sukuba: Trápení

12. října 2011 v 20:58 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Recenze←
Autorka: Richelle Mead
Počet stran: 350
Přeložila: Katrin Chýlová
Vazba: Paperback

Georgina Kincaidová se prostě má. Žije už pěknou řádku století (nyní však v Seattlu), může svůj vzhled podle libosti. Může mít jakéhokoliv muže, kterého si zamane. Cena za to je ovšem vyšší než se může zdát. Georgina totiž musí jako Sukuba, ženský démon, dobíjet svou životní energii tak, že se s nimi vyspí. Navzdory očekávání si to nijak neužívá, ale nic jiného jí nezbývá. Má trochu výčitky svědomí, protože sex s ní stojí její oběti nejen energii, ale v konečném důsledku i celou duši. To se ale Georgina snaží nedělat, i když to štve jejího nadřízeného, arcidémona Jeromeho, který jí vyčítá, že mu nepřináší dostatek duší, jak by se na Sukubu patřilo.

Georgina ale prostě těmhle "krádežím duší" neholduje, a nejradši by prostě žila normální život. Pracuje v knihkupectví, vede hodiny tance a je platonicky zamilovaného do spisovatele Setha Mortensena. A vypadá to, že i onen introvertní a uzavřený muž má o svoji novou známou taky zájem, ovšem Georgie se snaží vztahu s ním vyhýbat. Co kdyby mu ukradla duši? Navíc se na scéně objevuje brzy i jiný obdivovatel - Roman - a Georginu k němu táhne neuvěřitelná touha, opět se ale snaží držet se zpátky. Zatímco se plně rozvíjí Georginin milostný trojúhelník, někdo v Seattlu vraždí démony - a evidentně chce, aby to vypadalo, že za to může Georgina. Zatímco se Georgie a její nesmrtelnín přátelé snaží přijít záhadě na kloub, a její šéf Jerome by byl nejradši, kdyby se do toho vůbec nepletla, vrah jen tiše a nenápadně vyčkává...

Sukuba u mně dopadla přesně tak, jak jsem od Richelle Mead čekala. Knížka to byla vtipná, čtivá, napínavá a s přesně správnou dávkou sarkasmu. Nenudila jsem se u ní a Georgina je prostě přesně ten typ hrdinek, který si prostě zamilujete. Drzá, nespokojená a tak trochu sarkastická. Nazvala bych jí starší a trošku umírněnější sestrou Rose z Vampýrské Akademie. Kromě hrdinky je na knížce taky skvělé to, že oba nápadníci nejsou ani zdaleka dokonalí - příjemná změna, oproti většině momentálně vycházejících knih. Jediné, co musím přiznat je, že konečné rozřešení "kdo je vrah" jsem tak trochu očekávala, ale to už je jen maličkost...

Jak si lidé, kteří už Sukubu přečetli, nebo sledují web Richelle Mead a podobně, jistě všimli, Sukubu není přímo kniha pro náctileté, ale pro "adults". Nemyslím si, že by šlo o nějak přehnané, sexistické scénky, jde o knihu o Sukubě, takže jsem s tím od začátku počítala. Richelle to navíc vůbec nepřehnala, sex je zde opravdu jen v minimální míře. Přesto by měla knihkupectví přesunout tento titul od police s Vampýrskou Akademií, kde obvykle Sukuba bývá. Jelikož myslím, že pro například dvanáctileté se přece jenom ještě moc nehodí.

Celkově se mi kniha prostě líbila. Byla skvělá a už si rozhodně brousím zuby na pokračování, které by mělo vyjít 17. října a mělo by se jmenovat Sukuba 2 - Na vrcholu. Sukuba je podle mě knížka pro všechny milovníky lechtivých fantasy, protkaných sarkasmem, dobrodružstvím s malým nádechem detektivky.

Závěrečné hodnocení: 9/10

Fairy Tail 100 dílů!

8. října 2011 v 17:35 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Blogerino←
Konniciwa, mina-san!
Genki desu ka?

Nevím, jestli víte, že moc moc moc ráda sleduju japonské anime Fairy Tail. No, Zake-sama to ví, a to stačí :D. To, že mám Japonštninu moc ráda, asi taky nevíte. Každopádně bych jenom chtěla říct, že dneska byl zveřejněn přesně 100. díl, tak mně napadlo, že NĚJAK to oslavit/oznámit prostě musím :D. Tak jsem prostě udělala takový malý komiks, nebo něco v tom smyslu z mé oblíbené scény a tady to je:

Na tomhle jde vidět, jak je FT vtipný a úchylný :D Taky jsem dneska dostala skvělou povídku od Zake-sama, ale nezveřejním, je osobní :D


Oke,

Sayonara, mina-san!

Meme - On My Wishlist

8. října 2011 v 0:35 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Memes←


Sice staré, ale mám pár nápadů, tak to tu dám :) Nedivte se, že tam je i pár anglických titulů, já ráda čtu v AJ :).

1. Isle Of Night: The Watchers od Veronicy Wolff
Isle of Night mě hodně zaujala díky hezké obálce i díky některým kometářům, že je to něco jako kombinace Vampýrské Akademie a Hunger Games, což jsou obě dvě skvělé série. Chystám se objednat si ji.
2. Firelight od Sophie Jordan
Tahle knížka by brzy měla přijít mojí kamarádce, takže počítám že si to od ní půjčím a přečtu, přesto jsem si ji dala do wishlistu, protože bych ji i tak ráda měla v knihovničce. Draci? Yes, I like it.
3. Halo od Alexandry Adornetto
Nádherná obálka, že ano? Na tuhle knížku už mám zálusk delší dobu, ale nebyly penízky :). Ale teď jsou, takže si ji chystám pořídit O:). Moje oblíbená andělská tématika, pro změnu ne s padlými anděly. Ach ano.
4. If I Stay od Gayle Forman
Všude vidím samé pochvaly a slušné hodnocení... Zvláště na druhý díl... Takže si to prostě MUSÍM přešíst :).
5. Wither od Lauren DeStefano
Rozhodla jsem se to přečíst kvůli 5 věcem: Kvůli nádherné obálce, kladnému hodnocení, doporučení kamarádky, zajímavému obsahu a originálnímu tématu. Nádhera.
6. Across The Universe od Beth Revis
Ta obálka je prostě nádherná a děj je taky zajímavý. Rozhodně MUSÍM mít!Tak tohle by pro dnešek stačilo. Některé knížky si hodlám objednat na listopad, pokud se mi podaří přečíst brzy Modrou krev, Unearthly a The Iron King, možná i dřív, ale o tom pochybuju.

Dobrou noc/ráno,
Sayonara/Ohayou Gozaimasu,

Vám přeje Vaše vlčice Vivianne

Odstíny Života

5. října 2011 v 21:15 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Recenze←
Autorka: Lusy Adams (Lucie Adamová)
Počet stran: 360
Vazba: pevná

Ach ano, slavné a opěvované Odstíny Života. Konečně jsem se dostala k napsání recenze. Úvodem bych chtěla připomenout, že autorkou je češka, dvacetiletá Lucie Adamová, kterou před napsáním OŽ znal každý správný fanoušek Upířích Deníků (O tom se ale nebavme). Jelikož je díky tomu mým velkým vzorem a psychickou podporou, ráda bych jí tímto poděkovala :). Teď k Odstínům.
Originální anotace (zdroj nakladatelství XYZ) :
Alexandrina Avitalová se za života nijak nelišila od vrstevníků. Když je v den svých devatenáctých narozenin chladnokrevně zavražděna, nikdo nemůže tušit, že smrt se stane začátkem její nové cesty. Tři roky poté, co byla pohřbena a oplakána rodinou a přáteli, se probouzí znovu k "životu". Je uvedena do světa magie a ďábelských stvoření. Alex musí zapomenout na svůj předchozí život, aby mohla zaujmout pozici neohrožené bojovnice se silami temnot. Podle dávného Proroctví je právě ona jedinou vyvolenou, Spasitelkou, která má rozhodnout odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem…

OŽ jsem začala číst nějakou tu chvíli před vydáním, když jsem dostala tip od spolužačky, že to vypadá slibně, a zároveň s tím i mail s 12. kapitolami rozpracované knížky. Nejdřív jsem čtení odkládala. Říkala jsem si, česká autorka, to u nás nemá budoucnost, ale pak jsem otevřela word, začetla se do první kapitoly... A neodsedla od počítače, dokud jsem knihu nedočetla. Odstíny mě neskutečně chytly, četly se krásně, plynule, nebojovala jsem s textem jako tomu tak bývá u některých knih. Co se týče originality, tam už to trošičku pokulhávalo, ale to bylo asi proto, že jsem velká fanynka Anity Blakeové a tam je, až na tu věc se spasitelkou, velmi podobný základní kámen děje: Lovci příšer, upíři vlkodlaci... To mi ale v konečném ohlédnutí zpátky vůbec nevadilo. Naopak, číst knihu s tímto tématem bylo jako bych se vrátila ke staré přítelkyni, příjemné a důvěrně známé.

Hlavní hrdinkou je Alexandrina "Alex" Avitalová, což je mimochodem krásné jméno, potlesk Lucy :D. Je to klasická extrasympatická hrdinka, pohotová, chytrá, akční, tvrdohlavá s prořízlou pusou a pořádnou dávkou sarkasmu, která má tu smůlu, že umřela a byla znovu probuzena, a to jenom proto, že podle bohů má být jakousi Spasitelkou, nebo co. Své poslání sama skoro vůbec nechápe, zato ji ale pěkně štve. No uznejte, všechny ty superschopnosti jsou vážně skvělé, zvlášť se hodí, když po nocích lovíte démony (kterými se Los Angeles jenom hemží!), ale když vaše srdce nebije a na každém kroku máte za sebou otravného a pěkelně sexy boha, je to na houby...

Velké plus v knize je pro mě zpracování postav, protože tohle je jedna z mála knih, kde mi není ani jedna postava vyloženě nesympatická. Mezi moje oblíbence patří nalezenec Nick, Alex a Matt, ale ani ostatní mi nijak nevadí :). Velmi zajímavá postava je i Moira, no, uvidíme, co se z ní vyklube. Nakonec jsem ale byla velmi zmatená z toho, jak se nakonec provalilo Alexino tajemství, jak to bude pokračovat a co na to bohové, ale už mlčím, ať nespoileruju :D.
Kdybych měla vyjádřit knihu jedním slovem, asi by to byl "extrasupersarkasmus". Dále pak "akce" "sexy" "kickass(nevím jak to vyjádřit česky :P)" a další... I když jsem samozřejmě našla pár nesrovnalostí, například jak rychle se vyvinul vztah Alex a Gabea a Alex a Nicka, ale jinak byla knížka velmi příjemná. Jediné co můžu říct na konec je: Co chystáš teď, Lucy?

Závěrečné hodnocení: 8,5/10


Zdroj avatarů: http://www.odstinyzivota.ic.cz (Vytvořila Michelle)
Obálka nakladatelství XYZ

KNIHOVNIČKA

4. října 2011 v 23:06 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Recenze←

Knihovnička - anebo všechno co jsem přečetla


Jak se tady orientovat?
ODKAZY - Recenze (knihy, u kterých mám napsanou recenzi)
NORMÁLNÍ - Přečteno (ne všechny knihy ovšem vlastním)
FIALOVÉ - chystám se číst (knihy, které mám a čekají na přečtení)
ČERVENÉ - chystám si koupit (knihy, které si hodlám pořídit)
ŽLUTÉ - právě čtu (knihy které nyní čtu)
MODRÁ - čekám na... (knihy, které mám objednané)

A

Alchymista - Michael Scott
Anna Dressed In Blood - Kendare Blake
Anna and The French Kiss - Stephanie Perkins

Andělé Smrti (Mediátor 3) - Meg Cabot
Angelologie - Danielle Trussoni
Aréna Smrti (Hunger Games 1) - Suzanne Collins
Atlas Mraků - David Mitchell

B

Bloodlines - Richelle Mead
Burned (Škola noci 7) - P.C. Cast & Kristin Cast

C

Cinder - Marissa Meyer
Cirkus Prokletých (Anita Blake 3) - Laurell K. Hamilton
Crescendo - Becca Fitzpatrick

Č

Čaroděj - Michael Scott
Čarodějův Synovec (Letopisy Narnie 1) - C.S. Lewis

D

Divergent - Veronica Roth
Devátá Stezka (Mediátor 2) - Meg Cabot
Death Note: Another Note - NisiOisin
Delirium - Lauren Oliver
Dokonalý Pár - Ally Condie

E

Eldest - Christopher Paolini
Elfové 1 - Bernhard Hennen
Elfové 2 - Bernhard Hennen
Eragon - Christopher Paolini

F

Freya - Johanne Hildebrandt
Fairy Tail: Vol. 1 - Hiro Mashima
Fairy Tail: Vol. 2 - Hiro Mashima
Fairy Tail: Vol. 3 - Hiro Mashima

G

Guilty Pleasures (Anita Blake EN) - Laurell K. Hamilton

H

Harry Potter a Kámen Mudrců - J.K. Rowlingová
Harry Potter a Tajemná Komnata - J.K. Rowlingová
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - J.K. Rowlingová
Harry Potter a Ohnivý Pohár - J.K. Rowlingová
Harry Potter a Fénixův Řád - J.K. Rowlingová
Harry Potter a Princ Dvojí Krve - J.K. Rowlingová
Harry Potter a Relikvie Smrti - J.K. Rowlingová
Hlouběji do Podzemí - Roderick Gordon & Brian Williams
Hostitel - Stephenie Meyer
Hra o Trůny - George R.R. Martin

CH


I

Inkarceron - Catherine Fisher
Intriky - Anna Godbersenová

J


K

Kavárna Šílenců (Anita Blake 4) - Laurell K. Hamilton
Krajina Plná Stínů (Mediátor 1) - Meg Cabot
Krásné Zlo - Rebecca James
Krásní - Scott Westerfeld
Kráter - Douglas Preston
Krátký Druhý Život Bree Tannerové - Stephenie Meyer
Krvavé Koleno (Anita Blake 5) - Laurell K. Hamilton
Krvavý slib - Richelle Mead
Kůň a Jeho Chlapec (Letopisy Narnie 3) - C.S. Lewis

L

Lament - Maggie Stiefvater
Les Misérables - Victor Hugo
Les Rukou a Zubů - Carrie Ryan
Levá Ruka Boží - Paul Hoffman
Leviathan - Scott Westerfeld
Lev, Čarodějnice a Skříň (Letopisy Narnie 2) - C.S. Lewis
Loď mezi Hvězdami - Beth Revis
Lola and the Boy Next Door - Stephanie Perkins
Lovkyně Snů: Procitnutí - Lisa McMann
Luxus - Anna Godbersenová

M

Máš Proč Věřit - Jessica Inclán
Město z Kostí - Cassandra Clare
Město z Popela - Cassandra Clare
Milion Sluncí - Beth Revis
Modrý Měsíc - Alyson Noel
Modrý Měsíc (Anita Blake 8) - Laurell K. Hamilton
Modrá Krev - Melissa De La Cruz
Mrazivý Polibek - Richelle Mead
Muka - Lauren Kate

N

Na Větrné Hůrce - Emily Brontë
Nádherné Bytosti - Kami Garcia & Margaret Stohl
Nádherná Temnota - Kami Garcia & Margaret Stohl
Napořád - Alyson Noel
Návrat z Podzemí - Roderick Gordon & Brian Williams
Nezkrotná (Škola noci 4) - P.C. Cast & Kristin Cast
Nový Měsíc - Stephenie Meyer

O

Označená (Škola noci 1.) - P.C. Cast & Kristin Cast
Oškliví - Scott Westerfeld

P

Plavba Jitřního Poutníka (Letopisy Narnie 5) - C.S. Lewis
Poslední Bitva (Letopisy Narnie 7) - C.S. Lewis
Poslední Čtyři Věci - Paul Hoffman
Poslední Oběť - Richelle Mead
Princ Kaspian (Letopisy Narnie 4) - C.S. Lewis
Probuzení (Upíří Deníky 1) - L.J. Smith
Pronásledovaná (Škola noci 5) - P.C. Cast & Kristin Cast
Provinilé Slasti (Anita Blake) - Laurell K. Hamilton

Q


R

Rozesmátá Mrtvola (Anita Blake 2) - Laurell K. Hamilton
Rozbřesk - Stephenie Meyer

S

Sapphique - Catherine Fisher
Síla Vzdoru (Hunger Games 3) - Suzanne Collins
Sherlock Holmes 3x - Arthur Conan Doyle
Smečka - Andrea Cremer
Smrtící Tanec (Anita Blake 6) - Laurell K. Hamilton
Souboj (Upíří Deníky 2) - L.J. Smith
Spoutáni Magií - Richelle Mead
Stínem Políbená - Richelle Mead
Stmívání - Stephenie Meyer
Stříbrná Židle (Letopisy Narnie 6) - C.S. Lewis
Sukuba 1: Trápení - Richelle Mead
Sukuba 2: Na Vrcholu - Richelle Mead
Světlo Elfů 1 - Bernhard Hennen
Světlo Elfů 2 - Bernhard Hennen

Š


T

The Iron King (Iron Fey 1) - Julie Kagawa
The Book Thief - Markus Zusak
The Perks Of Being a Wallflower - Stephen Chbosky
Ticho - Becca Fitzpatrick

U

Upíří Polibky 1 - Ellen Schreiber
Unearthly - Cynthia Hand

V

Váhání - Maggie Stiefvaterová
Vampýrská Akademie - Richelle Mead
Vědma - Michael Scott
Volný Pád do Podzemí - Roderick Gordon & Brian Williams
Vražedná Pomsta (Hunger Games 2) - Suzanne Collins
Vyvolená (Škola noci 3) - P.C. Cast & Kristin Cast
Vzpoura (Smečka 2) - Andrea Cremer

W


X


Y


Z

Zápalné Oběti (Anita Blake 7) - Laurell K. Hamilton
Zatmění - Stephenie Meyer
Zavržený - Becca Fitzpatrick
Zaříkávač - Michael Scott
Zima Elfů 1 - Bernhard Hennen
Zima Elfů 2 - Bernhard Hennen
Zrazená (Škola noci 2) - P.C. Cast & Kristin Cast
Zrůda - Natsuo Kirino
Ztracený Svět v Podzemí - Roderick Gordon & Brian Williams

1

1Q84 - Haruki Murakami

Abandon

4. října 2011 v 21:45 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Recenze←

Autorka: Meg Cabot
Počet stran: 304
Vazba: paperback
Přeložil/a: Zatím jen v EN

Jak jsem dříve zmínila, Abandon, v překladu dejme tomu "Opustit" jsem si půjčila v anglickém originále od kamarádky. Četla se mi docela dobře, žádné extra zádrhely jsem ve své angličtině nezaznamenala.

Pierce Oliviera už ví, jaké to je umřít. Přesto se jí podařilo uniknout - alespoň zdánlivě. Je totiž nemožné utéct smrti, když existuje někdo, kdo vás chce vzít zpět... Přestože se přestěhovala do jiného města a myslela si, že může začít znovu,že se může přestat bát, její sny se rozplynou jako pára. Protože dokonce tady ji najde. Právě proto, že ji tak zoufale chce zpět. Pierce ví, že on není žádný strážný anděl a jeho temný svět určitě není Nebe, ale nemůže ho prostě ignorovat. Ne od té doby, co se začal objevovat v těch nejnepravděpodobnějších situacích, ale právě tehdy, kdy ho potřebuje nejvíce. Jenže pokud se jím nechá strhnout, ocitne se na místě, kterého se bojí nejvíce: Podsvětí.

Kniha mi přišla dost zvláštní, stejně jako hlavní hrdinka. Pierce, i přes skutečnost, že má vlivného otce, mi nepřišla nijak (nebo spíš moc) namyšlená, nebo nesympatická. Možná chvílemi trošku divná a paranoidní, ale jako osoba, co umřela a vrátila se zpět na to má asi právo. Taky mi ale nepřišla nijak zajímavá. Její chování je někdy divné, sobecké a necitlivě. Příběh měl své slabé i silné stránky, mezi ty silné můžu započítat "hrdinu" z podsvětí Johna (ovšem ne jeho jméno, to je opravdu neoriginální) , který byl neskutečně zajímavý a tajemný, což je svým způsobem sexy. Co mě trošku zaráželo, bylo neustálé opakování 2 slov/frází a to "Tassels" - Střapce a "Cemetery sexton" - Kostelník. Taky mě poněkud rozptylovalo možná až příliš podrobné popisování postav, které se v příběhu objevují jen jednou. Největší a dost zásadní slabinou je ale rozhodně způsob vyprávění. Meg Cabot je skvělá spisovatelka (můj oblíbený mediátor), ale tady se trošičku sekla s časy. Pro mě, jako češku s né moc vysokou znalostí angličtiny to bylo o to náročnější na přečtení. Pierce totiž ve svém "vyprávění" skáče v různých intervalech z přítomnosti do minulosti a do hlubší minulosti a do přítomnosti atakdále, a to je dost matoucí. Co se týče zloduchů v této knížce, taky mi jejich existence příjde trošku absurdní, ale to už je detail.

Celkově mi kniha přišla tak průměrná. Příběh převzatý z řeckých bájí a pověstí vypadal velmi slibně, ale Meg tentokrát trošku zklamala. Pierce nesahá energetické a skvělé Susannah z Mediátora ani po kolena. No, jsem zvědavá na další díly, mělo by jít o trilogii, tak uvidíme, jak se příběh vyvine. Velké plus má u mě postava Johna, který není úplně ten klasický milující a obětavý hrdina, což ho dělá velmi sympatickým.

Závěrečné hodnocení: 5,5/10

Pád

2. října 2011 v 14:01 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Recenze←

Autorka: Lauren Kate
Počet stran: 320
Vazba: pevná
Přeložila: Jana Jašová

Tak na tuhle knížku jsem se upřímně velmi těšila. Měla jsem to štěstí, že jsem v ruce držila anglické vydání ještě mnohem dřív, než u nás vyšel překlad, bohužel pro mě byla angličtina příliš těžká, na to abych si něco přečetla.

Už ze začátku mě kniha dost zaujala. Prolog měl zajímavý, mrazivý nádech a i když mě rozesmutnil, jeho rychlý spád mi nedal šanci pokazit mi první dojem. Sotva se odehrál polibek a jiskra poznání, příběh nás vyplivl na úplně jiném místě, v úplně jiné době a hned začal Lucindiným pozdním příchodem. Potěšilo mě, že se hlavní hrdinka nakonec nejmenuje Lucy Priceová, ale Lucinda Priceová, což je mnohem originálnější (a snad i hezčí) jméno. Nejprve jsem měla jisté pochyby, co se týče přesunu Luce, která byla zvyklá na přepycha pohodlí jakési soukromé školy pro dívky, do odporné polepšovny pro ty nejhorší případy. Když jsem ale Lucindu a její smutnou minulost začínala poznávat hlouběji, uvědomila jsem si, že přece jenom není takové to naivní, hloupoučké děvčátko, ale mnohem silnější a rozumnější (i když tvrdohlavá) sedmnáctiletá dívka, kterou provázejí stíny a která má neuvěřitelnou smůlu. Proto mi je asi hlavní postava tak sympatická.

Místo, kde se příběh odehrává, je stará, odporná polepšovna, které se říká Internátní střední škola Meče & Kříže,kde mají mříže v oknech a ostatný drát kolem dokola, hřbitov a kostel, ve kterém je zřízená tělocvična. Auta jsou zakázané, mobily taky, o prázdninách se zůstává ve škole. Učitelé jsou přísní a jen tak se ven nedostanete. Prostředí, které budete prostě nenávidět (Já bych ho asi milovala, ale o tom se teď nebavme). A Lucinda tady teď má strávit zbytek střední. Trošku kruté, uznávám.

Co se týče jejich kamarádek - známých, které potká na nové škole, Arianne, Gabbe a Pennyweather, pokorně přiznávám, že Arianne mám nejradši. Je ztřeštěná, nosí elektrický náramek a je ne tak úplně věrná a důvěryhodná. Gabbe je na začítku sice tak trošku barbína, ale později se ukáže jako docela charakter. Pennyweather je sice možná milá, baculatá a dobrá kamarádka, ale nevím proč, to její tiché vyhrožování "Buď na mé straně, nebo uvidíš to tóčo" a její neustálé strkání nosu do cizích věcí a šmírování mi děsně lezlo na nervy. Ano, na konci mi jí trošku bylo líto, ale asi tolik, jako jednoho kluka, Todda, a ten se v příběhu skoro nevyskytoval.

Teď se dostávám k tématu Cameron. Dobře, ten kluk je zlý a zlý zůstane, a stejně ho mám skoro stejně ráda, jako Daniela. Sice si to v některých chvilkách pokazil, ale pořád je docela fajn. To ale asi ta moje úchylka na Bad Boye.

Další věc, kvůli které Pád miluju, je Daniel Grigori. Blonďatý, dokonalý, nedostupný, osamělý a smutný, bez příbuzných a zapletený ve válce trvající několik století. Typický případ mučedníka typu Edward Cullen (ten je ovšem dokonalý pouze v knize). Tak proč se mi sakra tak líbí? :D Zdůvodnění jsem už našla. Daniel, totiž narozdíl od ostatních kluků jeho druhu má neuvěřitelnou porci sebeovládání, přetvářky a taky má ještě jedno velikánské plus - není až tak úplný svatoušek (Ano, taky mi připomíná Patche Cipriana). A jeho vztah s Luce je neskutečný. Jistě, je bolestný, nostalgický atd., ale taky velmi originální a plný překvapení - no, řekněte mi, v jaké knize jste četli o prvním setkání hlavní hrdinky s hlavním hrdinou, které bylo aspoň trošku podobné Pádu? Dlouhý pohled, spojení duší, široký úsměv... a pak zvednutý prostředníček. Upřímně, tohle byla pro mě asi nejlepší scéna z celé knihy.

Celkový pocit z díla byl velmi uspokojivý. Osobně mám tématiku andělů velmi, velmi ráda, a o to víc jsem si to užila. Měla sice pár drobných chybiček, například trošinku naivní části, jako třeba útěk z knihovny z Toddem, nebo finální bitva a Lucindino ejhle, všichni známí jsou padlí andělé a moje učitelka mě chce zabít, ale kniha si rozhodně zaslouží hodnocení všech deseti bodů. Rozhodně doporučuji všem fanouškům neotřelé, milostné fantasy bez zbytečných cukrkandlů a správné porci temnoty.

Závěrečné hodnocení: 10/10

Soutěž o knihy!!!

2. října 2011 v 11:46 | Vivianne Nessa Telemnar |  →Blogerino←
Zdravím :)

Jelikož jsem dneska prohrabávala svoji knihovničku a vyřazovala knihy - mám jen omezené prostory - našla jsem několik knížek, které jsem četla jen jednou (nebo vůbec), prakticky nové, nepoškozené a napadlo mě, že o ně uspořádám takovou malou soutěž. Nevím, jestli se někdo přihlásí, ale tak koneckonců, kdo by nechtěl dostat prakticky zadarmo knihy, že? :)

V čem spočívá soutěž?

- Soutěžní úkol je následující: Znáte moji dlouho připravovanou, (a stále nedopsanou), knihu Ametystu? Někdo o ní už snad slyšel, někdo o ní neví nic, důležité je ale, že vše co se o ní můžete dozvědět, najdete tady: Ametysta . Na stránce o Ametystě najdete informace o ději a obrázky a popisy postav pro představu, o čem kniha zhruba je.

- Když si nastudujete nějaké informace o Ametystě, pak už stačí jen zapojit fantazii, a stvořit něco k příběhu - krátkou povídku, ilustraci, báseň, nebo třeba návrh obálky či plakát, figurky atd., fantazii se meze nekladou. Je jedno, jak dlouhá povídka bude nebo jak propracovaný bude obrázek, důležitá je originalita!

- SOUTĚŽ TRVÁ DO 31. 11. 2011. Do té doby mi posílejte vaše výtvory do komentářů pod tímto článkem. Po ukončení soutěže přizvu porotu a rozhodnu o konečném vítězi. Vítězi pak na své vlastní náklady zašlu knihy poštou.

Jaké jsou ceny?

- Rozhodla jsem se pro 3. místný žebříček, ani nečekám, že se přihlásí více lidí :).

Tady jsou ceny:1. místo: ERAGON, Christopher Paolini
paperback

2. místo: UPÍŘÍ DENÍKY 1 a 2, L. J. Smith
paperback

3. místo: OPUŠTĚNÁ, Angela Dorsey
upozornění: Jedná se o unikátní, neprodejný výtisk - v obchodě si tuto knihu nekoupíte
pevná vazba

Děkuji za zájem. Pokud se vám některá z knížek líbí, napište mi prosím komentář pod článek, ať vím, jestli to má cenu.

Vivianne.