Instead of trying to change your past, why don't you try changing your future?
Hopeless dreamer. Crazy about Art. Not a very good writer. Freaky book-colector. Anarchist. Revolutionary. Running with the wolves. The Dollars member. Potterhead. I cry over fictional boys. Wiccan witch. K-pop fan. Totally pesimistic. Farewell.
Skype: maya.ellen
E-mail: maya-ellen-goringtoon@seznam.cz (nezastihnete mě)
Facebook ~ Twitter (skoro tam nejsem)

Newest poem(song): Not So Great After All

Listening Now:
Avalanche
Elite webs:

Abandon

4. října 2011 v 21:45 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Recenze←

Autorka: Meg Cabot
Počet stran: 304
Vazba: paperback
Přeložil/a: Zatím jen v EN

Jak jsem dříve zmínila, Abandon, v překladu dejme tomu "Opustit" jsem si půjčila v anglickém originále od kamarádky. Četla se mi docela dobře, žádné extra zádrhely jsem ve své angličtině nezaznamenala.

Pierce Oliviera už ví, jaké to je umřít. Přesto se jí podařilo uniknout - alespoň zdánlivě. Je totiž nemožné utéct smrti, když existuje někdo, kdo vás chce vzít zpět... Přestože se přestěhovala do jiného města a myslela si, že může začít znovu,že se může přestat bát, její sny se rozplynou jako pára. Protože dokonce tady ji najde. Právě proto, že ji tak zoufale chce zpět. Pierce ví, že on není žádný strážný anděl a jeho temný svět určitě není Nebe, ale nemůže ho prostě ignorovat. Ne od té doby, co se začal objevovat v těch nejnepravděpodobnějších situacích, ale právě tehdy, kdy ho potřebuje nejvíce. Jenže pokud se jím nechá strhnout, ocitne se na místě, kterého se bojí nejvíce: Podsvětí.

Kniha mi přišla dost zvláštní, stejně jako hlavní hrdinka. Pierce, i přes skutečnost, že má vlivného otce, mi nepřišla nijak (nebo spíš moc) namyšlená, nebo nesympatická. Možná chvílemi trošku divná a paranoidní, ale jako osoba, co umřela a vrátila se zpět na to má asi právo. Taky mi ale nepřišla nijak zajímavá. Její chování je někdy divné, sobecké a necitlivě. Příběh měl své slabé i silné stránky, mezi ty silné můžu započítat "hrdinu" z podsvětí Johna (ovšem ne jeho jméno, to je opravdu neoriginální) , který byl neskutečně zajímavý a tajemný, což je svým způsobem sexy. Co mě trošku zaráželo, bylo neustálé opakování 2 slov/frází a to "Tassels" - Střapce a "Cemetery sexton" - Kostelník. Taky mě poněkud rozptylovalo možná až příliš podrobné popisování postav, které se v příběhu objevují jen jednou. Největší a dost zásadní slabinou je ale rozhodně způsob vyprávění. Meg Cabot je skvělá spisovatelka (můj oblíbený mediátor), ale tady se trošičku sekla s časy. Pro mě, jako češku s né moc vysokou znalostí angličtiny to bylo o to náročnější na přečtení. Pierce totiž ve svém "vyprávění" skáče v různých intervalech z přítomnosti do minulosti a do hlubší minulosti a do přítomnosti atakdále, a to je dost matoucí. Co se týče zloduchů v této knížce, taky mi jejich existence příjde trošku absurdní, ale to už je detail.

Celkově mi kniha přišla tak průměrná. Příběh převzatý z řeckých bájí a pověstí vypadal velmi slibně, ale Meg tentokrát trošku zklamala. Pierce nesahá energetické a skvělé Susannah z Mediátora ani po kolena. No, jsem zvědavá na další díly, mělo by jít o trilogii, tak uvidíme, jak se příběh vyvine. Velké plus má u mě postava Johna, který není úplně ten klasický milující a obětavý hrdina, což ho dělá velmi sympatickým.

Závěrečné hodnocení: 5,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keta Keta | Web | 5. října 2011 v 10:57 | Reagovat

To mi nezní moc lákavě :D

2 Yasemin Other twoje SBéčko :) Yasemin Other twoje SBéčko :) | E-mail | Web | 5. října 2011 v 14:05 | Reagovat

No počula som už o nej ale nevyzerá to že to je až také ružové... :)

3 Lady Vivianne Nessa Telemnar Lady Vivianne Nessa Telemnar | Web | 5. října 2011 v 17:46 | Reagovat

[1]: No, můj osobní názor, ale nějak extra skvělá kniha to fakt nebyla

[2]: Může to být jenom můj blbý dojem, ale přijde mi to prostě průměrné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama