Instead of trying to change your past, why don't you try changing your future?
Hopeless dreamer. Crazy about Art. Not a very good writer. Freaky book-colector. Anarchist. Revolutionary. Running with the wolves. The Dollars member. Potterhead. I cry over fictional boys. Wiccan witch. K-pop fan. Totally pesimistic. Farewell.
Skype: maya.ellen
E-mail: maya-ellen-goringtoon@seznam.cz (nezastihnete mě)
Facebook ~ Twitter (skoro tam nejsem)

Newest poem(song): Not So Great After All

Listening Now:
Avalanche
Elite webs:

Měsíční chvástačka

31. října 2011 v 23:54 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Memes←
Konniciwa, mina :3
O Genki desu ka?


Je poslední den v měsíci, 31.10.2011. Ano, přeji všem japoncům i nejaponcům hezký Samhain/Halloween, je jednom co slavíte či neslavíte.

VAROVÁNÍ: Pokud v následujícím článku najdete nějaký nesmyslný výplod mojí porouchané mysli, je to tím, že jsem už tři dny po sobě nespala. Coffee and Cola *smirk*. Důvod je Death Note, a dál se k tomu nebudu vyjadřovat.


Tohle je první meme ve stylu In My Mailbox, nebo spíš meme od Judit, Měsíční chvástačka, které dělám. A ano, chtěla jsem to udělat formou videa (bez komentáře). Vzhledem k tomu, že i na třetí pokus začal Windows Movie Maker po pár minutách neodpovídat, tak jsem mu řekla sbohem a skončil doslova v koši. Xó. Říkejme teda tomu raději Měsíční chvástačka, protože protentokrát to budou jenom obrázky :)

Rozdělila jsem knihy na tři skupinky, protože jich bylo opravdu hodně ( moje úchylka na kupování knih právě zajásala, ještě je teď všechny přečíst. ), a to na České knihy, Recenzní knihy a Anglické knihy.

České knihy


Tady je stručný popis ke každé (zleva):

Sapphique (Incarceron #2) - Catherine Fisherová
Tuhle knížku jsem přečetla, když jsem byla v nemocnici a moc se mi líbila. Protože to byla druhá a poslední kniha série, můžu posoudit, že obě knihy si zaslouží 9,5 bodů z 10.

Luxus (Luxus #1) - Anna Godbersenová
Na tuhle knížku se moc těším, už jsem si ji chtěla koupit dávno, ale nevím proč, nekoupila ^^. Dneska jsem byla v knihkupectví, a neodolala jsem :). Určitě bude skvělá.

Hladová přání - Tereza Matoušková
Tahle knížka mi přišla poštou a už jsem udělala recenzi, tak se k tomu nebudu více vyjadřovat. Recenze je tady: http://wolfsdream.blog.cz/1110/hladova-prani

Zlodějka knih - Markus Zusak
Upřímně, ani nevím, proč jsem si dneska koupila české vydání, když mám anglické. Prostě jsem asi chtěla mít tuhle knížku i v češtině... Každopádně je to hardback, což mě potěšilo. Je ale o hodně hrubší než EN verze.

Muka (Pád #2) - Lauren Kateová
Tuhle knížku už jsem přečetla a chtěla jsem napsat recenzi, ale jaksi se mi do toho nechce. Moc se mi totiž nelíbila. Podlě mně byla neskutečné klišé a jediné, o co v celé knížce jde je Luceina sobeckost a Danielova sebestřednost. Očekávala jsem od toho víc, první díl byl o 100% lepší. Uvidím, jak dopadne 3.

Recenzní knihy

Tohle jsou knihy, které jsem obdržela z nakladatelství ke zrecenzování.

Tentokrát začnu zprava :D

Když uvěříš (Věřit #1) - Jessica Inclán
Tohle je knížečka, kterou momentálně čtu a zatím se mi moc líbí, je to takové pohodové čtení s kapkou sexuálního podtextu a s nádechem harlekýnek. Nesnáším harlekýnky. Ale tohle se mi moc líbí :D.

Máš proč věřit (Věřit #2) - Jessica Inclán
A druhý díl trilogie. Snad se k němu dostanu brzo Oo.

Procitnutí (Lovkyně snů #1) - Lisa McMannová
Docela neohrané téma, slušné hodnocení a její velikost mě donutily si ji nechat poslat :D Už se moc těším, až se na ni vrhnu!!!

Anglické knihy


Unearthly - Nadpozemský (Unearthly #1) - Cynthia Hand
Tuhle jsem opravdu moc chtěla. Už jsem do ní tak trošku nakoukla a musím říct, že rozhodně nelituju. Je to knížka s andělskou tématikou a to já ráda :D (Upíry už ne! :P)

The Book Thief - Zlodějka knih - Markus Zusak
Jak jsem psala výš, tuhle knížku mám dvakrát, jak česky, tak anglicky. Ne, že by ta angličtina byla těžká, ale chtěla jsem mít tu "novou klasiku západního světa" doma i česky. Možná ji dám kamarádce, možná udělám giveaway. Uvidím.

The Iron King - Železný král - Julie Kagawa
Tahle knížka se mi zalíbila hlavně kvůli tématice (Víly! :D) a díky slibnému mužskému charakteru, který se má objevit v knize (AshAshAsh! :D ani nevím kdo to je a už jsem do něj blázen, celá já).Tahle angličtina je navíc hodně lehká, takže doporučuji pro někoho, kdo by s čtením EN knih chtěl začít.


Tak, tohle je tentokrát všechno. Když jsem měla ale v ruce ten foťák, tak jsem vyfotila i knihovničku... Jenže nějak se mi teď nechce připojit, takže bohužel :D

Sayonara, mina san!
Viv.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yasemin Other Van de Notte -Twoje SBéčko Yasemin Other Van de Notte -Twoje SBéčko | E-mail | Web | 1. listopadu 2011 v 10:28 | Reagovat

Hmm.. celkom super výber teda :) Máš to teda pestré čítanie. :D ja by som chcela začať s tými EN knihami takže uvidím :)

2 Casion twoje SBééééčko!!! Casion twoje SBééééčko!!! | Web | 3. listopadu 2011 v 14:15 | Reagovat

všetky tie knihy vyzerajú skvele!!!

3 Rabe Rabe | Web | 4. listopadu 2011 v 16:32 | Reagovat

některé vypadají dost zajímavě, bohužel nemám na čtení moc času

4 Keta Keta | Web | 5. listopadu 2011 v 16:23 | Reagovat

Páni, ta knížka Unearthly má překrásnou obálku! xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama