Farewell.

Listopad 2011

No time for ANYTHING

18. listopadu 2011 v 0:28 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Blogerino←
Konniciwa, mina-san!
Genki desu ka?
Watashi genki des.

Sumimasen, že teď na blog nemám skoro vůbec čas. Skoro vůbec, ti znamená ŽÁDNÝ čas. Taky se omlouvám za tu spoustu japonštiny, kterou vám tady nejspíš budu servírovat. Myslím tím, ten jazyk je tak neskutečně KAWAII, že jsem se do něj zamilovala. Stejně jako do Yaoi a Manga a Anime a... Daisuki, japanese ^^. Okay, okay, už mlčím :D.

Tak jenom shrnu pár novinek, kdyby to někoho zajímalo :D

Dneska jsem byla na předpremiéře Breaking Dawn part 1. Hai, to je 4. díl Stmívání, Rozbřesk :D. No, a i když nejsem žádná extra fanynka Twilight ságy, (no fakt! když se mě někdo zeptá, jestli jsem team Edward, nebo team Jacob, odpovím že jsem team Jasper a gtfo, jelikož Jackson Rathbone je prostě nádherný a šílený, a to mi nikdo nevymluví), ale musím uznat, že se čtvrtý díl opravdu povedl, takže můžu doporučit. Ty efekty byly prostě dokonalé, nebudu tady dál spoilerovat.

Další věc je, že jsem závislá na kupování knih. Hai, slovo kupování je tady klíčové. Mám doma asi 8 nepřečtených knih a dneska přibyla další, Paranormálové. Hai. I'm addicted, It's a crysis.

Asi si ani neumíte představit, jak moc jsem závislá na Death Notu. Lépe řečeno, na Mellovi, Nearovi, Mattovi, L, BB... (To jsou jména hl. postav, btw, teda až na BBho)...


Taky jsem kvůli nic začala milovat yaoi, takže jsem už asi úplný magor, nebo co :)

To je u mě asi tak všechno. Doufám, že se máte líp než já a nešílíte jako já :D

Sayonara, mina-san!
Vivi-chan :3

PS: Ten nový design...no nakreslila jsem prostě jak by měla vypadat moje postava (neboli já) v jednom mojem projektu, na kterém pracuju spolu se Zakerai, týká se Fairy Tailu a je prostě super :D A tak jsem s tím obrázkem udělala rovnou lay, Daenerys už byla trochu ohraná :).

RC - Lovkyně Snů:Procitnutí

17. listopadu 2011 v 23:21 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Recenze←
Autorka: Lissa McMann
Počet stran: 216
Vazba: Paperback


Janie, které je sedmnáct, je už ze svého života pěkně unavená. Je totiž proti své vůli co chvíli vtahována do snů spících lidí, a to v některých případech může být opravdu nepříjemné, zvlášť když jde o nějakou děsivou noční můru nebo o sexuální fantazie spolužačky. Jenže jak se svého prokletí zbavit? Janie nemá tušení... Její schopnosti ji ale začnou opravdu děsit, když zjišťuje, že se v některých snech stává i účastníkem...

Navíc se musí vyrovnat s tím, že její matka se o ni vůbec nestárá a že jsou dost chudé. Pracuje proto v domě pro seniory a vydělává si tak na školu. A pokud se zdá, že už ji nic víc nemůže zkomplikovat život, ke všemu se ještě zamiluje do Cabela, taky jednoho z chudých studentů, který je podezřelý z pašování drog. Cabel by jí mohl pomoci vyrovnat se s jejím "darem", ale Janie si nemůže být jistá, jestli jí uvěří nebo se jí vysměje, a proto váhá. Její vztah s ním se tedy vyvíjí prazvláštně, těžko říct, jestli se v tu nebo tu chvíli hádají nebo jenom tak pošťuchují. Co mě na jejich vztahu, lépe řečeno na Cabelovi naopak potěšilo, je to, že nejde o klasického krásného "dokonalého" prince z pohádek. Je to normální kluk, co není nijak extra hezký, není bohatý a nevlastní žádné superschopnosti nebo neodolatelný šarm. Někomu by to možná v knize chybělo, ale já si myslím, že tenhle "ideální kluk" je už trochu ohraný. Proto jsem si Cabela taky dost oblíbila - pro jeho nedokonalosti. Janie mi přijde sympatická, ale nijak jsem si ji nezamilovala, vadila mi na ní její lehká podezíravost a urážlivost. Jestli mi nějaká postava přijde ještě docela nepříjemná, je to asi Janiina kamarádka Carrie. Je tak trochu sobecká a nechává ji napospas událostem, aniž by jí jakkoliv pomohla. Jinak se v příběhu moc důležitých postav neobjevilo.

HODNOCENÍ:
V ruce držím maličkou knížečku a přemítám, jaký názor na ni vlastně mám, abych na ni mohla napsat recenzi, nebo svůj názor, říkejme tomu jak chceme. Na tak krátké příběhy se těžko píšou recenze, protože se toho v nich prostě moc nestane. Písmenka jsou veliká, věty krátké a styl psaní zvláštní, ale ne zrovna špatný, spíše osobitý. Knihu jsem přelouskala za, upozorňuji, že jsem si to stopovala, přesně 48 minut. Z první knihy se toho moc nedozvíte, žádné drama se neodehraje, tudíž si na nějaké velké překvápko musíme nejspíše počkat do dalších dílů. Z knihy si toho nějak extra moc nepamatuju, protože se toho ani moc neudálo. Byla to pěkná předmluva k originálnímu příběhu a jsem zvědavá, co se Janie a Calebovi přihodí v následujících dílech... Rozhodně stojí za přečtení, ale lépe ji budu moct zhodnotit, až si přečtu další díly. Je to taková oddechovka na večer, předpokládám, že ji průměrný čtenář přečte ne posezení a jaký názor si na ni udělá, je už asi na něm. Mě se Lovkyně zalíbila, takže si hodlám přečíst i pokráčko :).

Závěrečné hodnocení: 6/10
Mnohokrát děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.

RC - Když Uvěříš

5. listopadu 2011 v 21:19 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar
Autorka: Jessica Inclán
Počet stran: 336
Vazba: Paperback

Na světě odpradávna žijí dvě lidské rasy, Moyeni, naprosto obyčejní lidé s potlačenými magickými schopnostmi a Croyanti, kteří své dary naopak využívat umějí. Croyantů je málo, ale zato mezi ně patří i jeden temný čaroděj - sorcier, který usiluje o nadvládu nad světem obou ras...
Miranda, mladá Moyenka a nadaný básnířka má na muže vyloženě smůlu. Její velká láska, expřítel Jack, bral drogy a podváděl ji, a Dana, který ji obdivuje a miluje z celého srdce ona nedokáže mít ráda stejnou měrou. To trvá ale jen do doby, kdy náhodou, když je vtažena na podivné setkání, potká tajemného Sariela, a ona si připadá konečně šťastná. Jenže Randa si není jistá, jestli je vůbec skutečný. Když navíc zjišťuje, že její Sariel patří mezi Croyanty, a má schopnosti o jakých se jí ani nesnilo, je nedobrovolně vtažena do války proti nejstrašnějšímu kouzelníkovi všech dob a má být dokonce její důležitou součástí. Pro svou lásku ale udělá cokoliv. Když jednoho dne Sariel beze slova zmizí, Miranda je za každou cenu přesvědčená ho najít, i když ji to bude něco stát...

Knížka se mi k mému překvapení moc líbila, možná protože tam byla ta fantasy část, protože jinak na tyhle klasické románky nejsem. Trošku pomaleji se mi ze začátku četla, ale po polovině jsem se do ní dostala a přečetla za pár hodin. Líbil se mi pozitivní nádech knihy, a optimismus, který přetrvával i v temnější části příběhu. Taky jsem si oblíbila snad všechny postavy kromě toho hlavního "nepřítele", ten byl podle mě trošku divný. Ale tak to asi má být. Mezi moje největší oblíbence patří ohnivá čarodějka Sayblee a Sarielův mladší bratr Felix.

Jak jsem už zmínila, jedná se hlavně o román, tudíž je lásce a vztahu mezi Mirandou a Sarielem věnováno mnohem víc prostoru než bitvě se zlem. Některé scény by se mohly označit 15+, ale nebylo to na druhou stranu nijak přehnané. Miranda, hlavní postava byla sice trošku sobecká, ale nijak přehnaně dokonalá, pohotová, odvážná a vtipná. Sariela jsem si taky dost oblíbila, i když se mi v minulosti jevil jako slaboch.

Co se týče originality a příběhu, zas tak převratné to nebylo, ale zase neobsahovaly žádné nejasnosti ve spojení světa Moyenů a Croyantů, všechno bylo bez nepřesností a příběh plynule navazoval. Četla se dobře a označila bych ji za pohodovou knížku na večer. Musím uznat, že se rozhodně těším na druhý díl, kdy má vystupuvat Sarielův bratr Rufus.

Závěrečné hodnocení: 8/10
Mnohokrát děkuji nakladatelství METAFORA za poskytnutí recenzního výtisku.

Eeehm... Lol.

1. listopadu 2011 v 20:52 | Vivianne Nessa Ettelea Telemnar |  →Blogerino←
Konniciwa!
Genki desu ka? :D

Omlouvám se, ale já to sem prostě musím dát. Už se tomu asi hodinu směju jako blázen a nemůžu přestat. Je to povedené video z mého oblíbeného anime Death Note.
:D:D Ten výraz Lawlieta na konci :D.

Ne, nejsem normální.

Sayonara, Viv.